Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 3029
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ze Stenką w BWA

Piątek, 22 lutego 2019, 8:26
Aktualizacja: Niedziela, 24 lutego 2019, 6:34
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Ze Stenką w BWA
Fot. Przemek Kaczałko
Danuta Stenka była gościem Galerii BWA w Jeleniej Górze. Na spotkanie z aktorką przybyło wielu miłośników kina, którzy mieli okazję wysłuchać opowieści o kulisach powstawania wywiadu – rzeki pt. "Flirtując z życiem", który ze Stenką przeprowadził Łukasz Maciejewski. Można było też zadawać pytania i dzielić się wrażeniami.

Aktorka już na wstępie podkreśliła zaufanie, jakim obdarza Łukasza Maciejewskiego.

Kiedy usłyszałam tę propozycję, podniosło mnie z kanapy - blady strach na mnie padł. Wiedziałam, że to nie może się udać, ale za jakiś czas zadzwonił z kolejną propozycją, żebyśmy się spotykali i zobaczyli, czy pojawia się z tego jakiś materiał do książki, a jak nie - to będzie to okazja do spotkań przy kawie - opowiadała Danuta Stenka. - Po każdym spotkaniu, kiedy się rozstawaliśmy - przypominałam sobie o czym mówiłam i wydawało mi się, że nie ma szans z tego nic "ulepić". Łukasz fantastycznie do tego podchodził - oswajał mnie, jak zwierzątko. Po spotkaniach dopiero docierało do mnie, że został nagrany kolejny fragment naszego spotkania. Nawet nie wiem, kiedy włączał nagrywanie - mówiła aktorka.

Przyznam szczerze, że do samego końca nie wierzyłam czy to ma sens - kontynuowała Stenka.

Jak opowiadała aktorka, która przybyła do Jeleniej Góry na 22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Zoom-Zbliżenia" byłą ogromnie zaskoczona, gdy Łukasz Maciejewski poinformował ją, że książka znalazła się na liście bestsellerów Empiku.

Pewne jest, że gdyby to nie Łukasz zaproponował mi tę naszą długą rozmowę - wyprawę po moim życiu, to nigdy by to nie doszło do skutku. Mam do Łukasza ogromne zaufanie, o czym przekonałam się po raz kolejny - wyznała bohaterka książki pt. "Flirtując z życiem".

Danuta Stenka ma na swoim koncie ponad 50 ról filmowych i wiele ról teatralnych. W 1984 r. ukończyła Studium Aktorskie przy Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. Aktorka Teatru Współczesnego w Szczecinie (1984 – 1988), Teatru Nowego w Poznaniu, Teatru Dramatycznego w Warszawie (od 1991), warszawskiego Teatru Narodowego (od 2003). Występuje również gościnnie w spektaklach Grzegorza Jarzyny (TR Warszawa), czy Krzysztofa Warlikowskiego (Nowy Teatr). Kilkukrotna laureatka polskich nagród filmowych ORZEŁ: za najlepszą główną rolę kobiecą w filmie „Chopin. Pragnienie miłości” (2003) oraz za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą w filmie „Katyń” (2008). W 2011 r. została odznaczona Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis (źródło: zoomfestival.pl).

Twoja reakcja na artykuł?

12
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group