• Piątek, 15 listopada 2019
  • Godz. 21:40
  • Imieniny: Alberta, Leopolda
  • Czytających: 7140
  • Zalogowanych: 11
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Zdrowy skarbiec Ducha Gór

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 23 października 2010, 7:33
Aktualizacja: Niedziela, 24 października 2010, 8:29
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Ekologiczną żywność i pełne uroku rękodzieła można od wczoraj nabyć w nowo otwartej Galerii Produktu Lokalnego, która mieści się w al. Wojska Polskiego w Jeleniej Górze. Podczas oficjalnego otwarcia placówkę odwiedził tłumek zainteresowanych.

W czasach, kiedy globalizacja nie tylko w sferze produktów żywnościowych, każe z dystansem podejść do artykułów masowej produkcji sprzedawanych w marketach, producenci produktów lokalnych przyrządzanych z większą troską o surowiec i jakość mają okazję, aby zaistnieć na rynku dzięki otwartej wczoraj placówce.

– Cieszymy się, że państwo przybyli tak licznie – powiedziała przed oficjalnym przecięciem wstęgi Dorota Goetz ze Stowarzyszenia LGD Partnerstwo Ducha Gór. Podkreśliła znaczny wkład wielu osób w powstanie jedynej jak do tej pory placówki, gdzie regularnie będzie można nabywać produkty lokalne, a w piątki będzie okazja, aby spotkać się i porozmawiać w ich producentami. Skarbiec, póki co, będzie czynny od środy do piątku w godz. 13 – 16.

W ciepło urządzonym wnętrzu wiszą certyfikaty producentów, którzy dostarczają towar. Można kupić nie tylko przetwory w słoikach, lecz także świeży wiejski chleb i jaja, wypieki cukiernicze, a także coś mocniejszego: domowej produkcji nalewki. Jedną z nich – orzechówkę – zdegustowano po przecięciu wstęgi. Dla ducha i na pamiątkę na półkach czekają rozmaite wyroby rękodzieła artystycznego. Na miejscu można także zapoznać się z ofertą warsztatów rękodzielniczych.

Wczoraj tłumek gości ze smakiem zajadał zgromadzone na stołach produkty: kanapki z rozmaitymi pastami, pajdy świeżego chleba z ogórkiem i jaja. Były tez słodkości. Twórcy Skarbca liczą, że wypromuje on lokalnych producentów, którzy do tej pory mieli szansę, aby się pokazać, jedynie podczas cyklicznych targów. Teraz mogą to uczynić niemal na co dzień. – Lokal udostępniło Stowarzyszeniu LGD Partnerstwo Ducha Gór Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze – poinformował szef PTTK Andrzej Mateusiak. Wśród gości zauważyliśmy Wiesława Dzierzbę, dyrektora wydziału promocji, turystyki i sportu starostwa jeleniogórskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~betka 23-10-2010 9:15
Proszę o podanie adresu-chętnie się wybiorę.
Piipi Jelonkowa 23-10-2010 10:30
..do - [~Betka ..] ..ul.Wojska Polskiego nr.40 (..w pobliżu Teatru im.C.K.Norwida) - *tam znajduje się Domek dla ..ze zdrową żywnością ! ~JAKIE mozna *tam kupic produkty wegetarianskie ? ..a to już moje pytanie ?
~jeleń 23-10-2010 13:34
godziny otwarcia wprost idealnie dostosowane do godzin pracy jeleniogórzan. Czuję, że sklepik przeżyje prawdziwe oblężenie - szczególnie we wtorki...
~Jariath 23-10-2010 14:00
Najlepsze sa kraty w oknach ...
~mis gogo 23-10-2010 14:28
a lokalny bimber tez był?
~gosc123 23-10-2010 15:41
Ale jeśli chodzi o nowo otwarty sklep to jestem jak najbardziej na """tak""" , super sprawa! Wolę kupić coś zdrowego i naprawdę pysznego w tym sklepie niż zaopatrywać się w naszych "cudownych" supermarketach!!! Brawo za pomysł!!!
~:) 24-10-2010 0:21
Państwo G już sami nie wiedzą skąd wyciągnąć pieniądze, żeby nic nie robić a zarobić ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group