Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7901
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

PIECHOWICE: Zdradzili tajniki makijażu i malowania paznokci

Niedziela, 13 kwietnia 2008, 22:29
Aktualizacja: Piątek, 21 sierpnia 2020, 8:50
Autor: Mar
PIECHOWICE: Zdradzili tajniki makijażu i malowania paznokci
Fot. Mar
Jak podkreślić uroki kobiety, a jak maskować jej niedoskonałości? Tego dowiedzieli się uczestnicy Karkonoskiego Konkursu Zdobienia Paznokci, który odbył się w hotelu Las.

W konkursie wystartowało 15 uczestników z Dolnego Śląska oraz dziesiątki widzów. Jak powiedział nam jeden ze sponsorów – Maciej Kotula, to bardzo dobra frekwencja.
Ale publiczność miała okazję nie tylko podziwiać zmagania tipserów, ale też obserwować pokazy prawidłowego nakładania makijażu, stosowania różnych rodzajów kosmetyków i wiele innych umiejętności tak bliskich sercu każdej kobiety.

– Zdobienie paznokci jest bardzo modne, co widać chociażby na ulicach, ale ozdób wykonanych podczas naszego konkursu raczej nie będzie się nosiło na co dzień – wyjaśnia pomysłodawca i organizator Dariusz Szeliga – Uczestniczki są odpowiednio ubrane i malowanie paznokci musi być dopasowane do rodzaju i koloru ubioru. Prowadzimy dwa studia urody Collet, w Jaworze i właśnie w hotelu Las. Szkolimy też tipserów i wizażystów. W zawodach wystartował jeleniogórzanin Darusz Hausner, który jest dwukrotnym mistrzem Polski w zdobieniu paznokci.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy makijażu. Prowadziła je między innymi Paulina Sobota, wizażystka marki Arabesque. W tym sezonie modne są wszystkie odcienie zieleni i fioletów. Tymi kolorami mocno zaznacza się oczy, natomiast nie zaleca się mocnego podkreślania ust. Stosuje się raczej delikatne szminki i kontury.

– Jak powinien wyglądać dobry makijaż? Poważnym błędem jest niedopasowanie kolorystyki do typu urody i przerysowania, które uwypuklają mankamenty urody – wyjaśnia Maciej Kotula. – Kobieta musi sobie najpierw uświadomić zalety i mankamenty własnej urody. Wtedy dopiero będzie mogła podkreślać mocne strony.
Obok doświadczonych już tipserów wystartowali zawodnicy dopiero zaczynający przygodę z kosmetyką, jak jeleniogórzanka Anna Andrzejczak, którą na kurs kosmetyczny skierowali pracownicy urzędu pracy. – Poszłam na kurs i tak mi się spodobało, że myślę o założeniu własnej firmy kosmetycznej. A dzisiejsze zmagania pokażą mi, ile się dotychczas nauczyłam – przyznała.
– Koleżanka namówiła mnie, żebym wzięła udział w takich zawodach i po raz pierwszy występuję jako modelka – powiedziała Marlena Wadecka

Jury zdecydowało, że zadanie najlepiej wykonała Natalia Klimaszewska z salonu Impuls z Jeleniej Góry i to ona zajęła pierwsze miejsce. Drugie zajęła Ewelina Semeniuk z Lubania a trzecie – Dariusz Hausner prowadzący Hausner Cosmetic Studio. Wyróżniona została Anna Andrzejczak z Cieplic.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group