Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 6948
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zderzenie mercedesa z autem policyjnym

Sobota, 7 września 2013, 20:49
Aktualizacja: Niedziela, 8 września 2013, 10:08
Autor: Angela/Red
Jelenia Góra: Zderzenie mercedesa z autem policyjnym
Fot. Angela
Na skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego i ul. Nowowiejskiej w Jeleniej Górze doszło dzisiaj (7.09) po godz. 20.00 do zderzenia policyjnego terenowego nissana jadącego na sygnale z samochodem osobowym, którym podróżowało małżeństwo z dwójką małych dzieci. Trzy osoby trafiły do szpitala.

Oba samochody jechały al. Wojska Polskiego w kierunku Cieplic. Jak wynika z relacji świadków, przed skrzyżowaniem kierująca mercedesem włączyła kierunkowskaz i chciała skręcić w ul. Nowowiejską.

- W tym samym czasie policjanci zaczęli wyprzedzać pojazdy jadące przed nimi, włączyli sygnalizator świetlny dosłownie na dwie sekundy i uderzyli w mercedesa – mówiła pani Agnieszka z Jeleniej Góry. - To było potężne uderzenie. Jechałam z córeczką za tymi samochodami i moje przerażenie było ogromne. Zjechałam w Nowowiejską, zostawiłam samochód, zbiegłam do mercedesa i razem z innymi ludźmi zaczęliśmy uspokajać dzieci, które strasznie płakały. Starszy chłopiec martwił się o mamę, która była zakrwawiona. Mąż tej kobiety był w ciężkim szoku. Wyrwał zakleszczone drzwi, żeby ratować kobietę i wyciągnąć ją z pojazdu – dodała pani Agnieszka.

Tę wersję potwierdza też Karol, który całe zdarzenie widział z okna swojego mieszkania.

Najbardziej poszkodowana okazała się 33-latka z Jeleniej Góry, która kierowała mercedesem. Policyjne auto uderzyło w jej bok. Karetki pogotowia zabrały też do szpitala dzieci: dwóch chłopców w wieku 3 i 7 lat. Dwóch policjantów wydziału ruchu drogowego z nissana, zostało przebadanych i opatrzonych w karetkach na miejscu zdarzenia. Jeden z nich ma założony kołnierz ortopedyczny, drugi nie odniósł żadnych obrażeń.

- Zgodnie z procedurą, w tej sprawie wszczęte zostanie postępowanie, które wyjaśni, kto zawinił w tym zdarzeniu – mówi podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że policjanci jechali na pilne wezwanie. Przeglądany będzie monitoring, przesłuchani zostaną świadkowie. Obecnie wiemy, że 7-letniemu chłopcu nic się nie stało i został on zwolniony ze szpitala. Trzylatek jest jeszcze na badaniach profilaktycznych. Bez obrażeń jest również ojciec dzieci, który był pasażerem mercedesa – dodaje podinsp. Edyta Bagrowska.

Na miejscu jest policja i straż miejska, która kieruje ruchem. Trwają czynności z udziałem prokuratora Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (93) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group