Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 2465
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zbliżają się święta. Policja: oby było spokojnie!

Wtorek, 19 kwietnia 2011, 8:10
Aktualizacja: 8:12
Autor: KMP
Gorączce świątecznych zakupów i radosnemu przeżywaniu Wielkanocy mogą towarzyszyć zdarzenia bardzo nieprzyjemne. Dlatego policja apeluje do mieszkańców o zachowanie w tym okresie szczególnej ostrożności.

– Pośpiech, roztargnienie często wykorzystują przestępcy, a rozkojarzeni, zabiegani ludzie stają się ofiarami kradzieży, napadów ewentualnie zdarzeń komunikacyjnych bądź sami te zdarzenia powodują. Prosimy w tych dniach o szczególną rozwagę wszystkich kierujących, abyśmy mogli wszyscy cali i zdrowi spotkać się po świętach – mówi podinspektor Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Mając powyższe na uwadze jeleniogórscy policjanci od 22 do 26 kwietnia prowadzić będą działania prewencyjne, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom naszego regionu oraz turystom, którzy w tych dniach odwiedzą ziemię jeleniogórską. Policjanci chcą zminimalizować skutki i ograniczyć ilość zdarzeń drogowych.

Policjanci zarówno Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, jak również pionów prewencji szczególnym nadzorem obejmą drogę krajową numer 3 w kierunku Szklarskiej Poręby, drogę w kierunku Karpacza, a także inne drogi na terenie powiatu jeleniogórskiego.

Funkcjonariusze, którzy będą pełnić służbę w tych dniach będą eliminować z ruchu nietrzeźwych kierujących, sprawdzać czy kierowcy mają stosowne dokumenty uprawniające ich do kierowania, stan techniczny pojazdów oraz wyposażenia oraz reagować na wszelkiego rodzaju przestępstwa i wykroczenia.

Ponadto będą służyć również pomocą w sytuacjach utrudnień w ruchu drogowym. Pracę funkcjonariuszy wspomagać będzie fotoradar , który ustawiony będzie na głównych ciągach komunikacyjnych, a także video-rejestrator. Dlatego też apelujemy o ostrożną i rozważną jazdę. Kierowcy noga z gazu!

Policjanci apelują także do mieszkańców, zwłaszcza tych, którzy wyjeżdżają na święta. – Nie kuście złodziei, powiedzcie o waszym wyjeździe sąsiadom, aby opróżniali skrzynkę pocztową, stwórzcie pozory, że ktoś jest w domu: poproście sąsiadów, by wieczorem zapalili światło. Stróże prawa zwracają się także z apelem do robiących zakupy, aby uważali na złodziei kieszonkowych w sklepach i wartościowe przedmioty oraz pieniądze trzymali w bezpiecznym miejscu.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group