Piątek, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 3363
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zbawienna misja w szpitalu

Piątek, 7 grudnia 2007, 7:55
Aktualizacja: 7:55
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Zbawienna misja w szpitalu
Fot. Angela
W okresie świątecznym szczególną uwagę należy poświęcić chorym. Wielu o tym zapomina, jednak Anna Sinica, o mikołajkowej misji pamięta i na szpitalne oddziały zaprosiła w czwartek św. Mikołaja. Był to jeden z nielicznych dni, kiedy na twarzach wszystkich pacjentów i odwiedzających pojawił się uśmiech.

Szpital Wojewódzki w Jeleniej Górze to miejsce, którego święty Mikołaj ominąć nie powinien. Dlatego od lat Anna Sinica, pielęgniarka i szefowa Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom, organizuje tu huczne mikołajki. W tym roku święty Mikołaj odwiedził wszystkie oddziały, a towarzyszyła mu grupa wolontariuszy działająca przy Stowarzyszeniu Wspólne Miasto.

– Mieliśmy mnóstwo głosów od rodziców, babci, dziadków i całych rodzin, którzy bardzo chcieli by właśnie w ten najtrudniejszy czas choroby u ich dzieci pojawił się Mikołaj, który wniósłby trochę ciepła, radości, nadziei i normalności – mówi Anna Sinica, organizatorka przedsięwzięcia.

W tym roku wolontariusze przygotowali dla najmłodszych przedstawienie, czytanie bajek i inne niespodzianki. W ubiegłym roku bardzo nieśmiało zapoczątkowaliśmy odwiedzanie przez Mikołaja kilku oddziałów w szpitalu. Spotkało się do z bardzo pozytywnym odbiorem chorych i ich ogromną serdecznością, dlatego w tym roku postanowiliśmy odwiedzić wszystkich, poza najciężej chorymi, do których nie mogliśmy wejść.

Obdarowani nie kryli wzruszenia i radości. Zarówno dla dzieci, jak i dorosłych wizyta Mikołaja była ogromną niespodzianką.
– Bardzo cieszę się, że mnie również odwiedził święty Mikołaj – powiedziała pani Ewelina leżąca na neurologii. Jest to bardzo miłe. Nikt z rodziny nie zdążył jeszcze przynieść żadnej paczuszki, a pani pielęgniarka zadbała o to, by każdy z nas poczuł się w tym dniu wyjątkowo. Serdecznie jej wszyscy dziękujemy.

Podziękowania Annie Sinicy należą się również za znalezienie sponsorów oraz zakupienie prezentów przez Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom przy Oddziale Dziecięcym Szpitala Wojewódzkiego. W tym roku honorowym sponsorem akcji, który co roku przekazuje pieniądze na mikołajki, byli między innymi właściciele sklepiku szpitalnego. W worku świętego Mikołaja szpitalni pensjonariusze mogli znaleźć słodycze, kalendarze, maskotki, zabawki i inne niespodzianki. Dodatkowo na oddziale dziecięcym pielęgniarki zorganizowały dla najmłodszych poczęstunek. W świętego Mikołaja wcielił się Leon Jaźwa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group