Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 7543
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zbawienna misja w szpitalu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 7 grudnia 2007, 7:55
Aktualizacja: 7:55
Autor: Angela
Fot. Angela
W okresie świątecznym szczególną uwagę należy poświęcić chorym. Wielu o tym zapomina, jednak Anna Sinica, o mikołajkowej misji pamięta i na szpitalne oddziały zaprosiła w czwartek św. Mikołaja. Był to jeden z nielicznych dni, kiedy na twarzach wszystkich pacjentów i odwiedzających pojawił się uśmiech.

Szpital Wojewódzki w Jeleniej Górze to miejsce, którego święty Mikołaj ominąć nie powinien. Dlatego od lat Anna Sinica, pielęgniarka i szefowa Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom, organizuje tu huczne mikołajki. W tym roku święty Mikołaj odwiedził wszystkie oddziały, a towarzyszyła mu grupa wolontariuszy działająca przy Stowarzyszeniu Wspólne Miasto.

– Mieliśmy mnóstwo głosów od rodziców, babci, dziadków i całych rodzin, którzy bardzo chcieli by właśnie w ten najtrudniejszy czas choroby u ich dzieci pojawił się Mikołaj, który wniósłby trochę ciepła, radości, nadziei i normalności – mówi Anna Sinica, organizatorka przedsięwzięcia.

W tym roku wolontariusze przygotowali dla najmłodszych przedstawienie, czytanie bajek i inne niespodzianki. W ubiegłym roku bardzo nieśmiało zapoczątkowaliśmy odwiedzanie przez Mikołaja kilku oddziałów w szpitalu. Spotkało się do z bardzo pozytywnym odbiorem chorych i ich ogromną serdecznością, dlatego w tym roku postanowiliśmy odwiedzić wszystkich, poza najciężej chorymi, do których nie mogliśmy wejść.

Obdarowani nie kryli wzruszenia i radości. Zarówno dla dzieci, jak i dorosłych wizyta Mikołaja była ogromną niespodzianką.
– Bardzo cieszę się, że mnie również odwiedził święty Mikołaj – powiedziała pani Ewelina leżąca na neurologii. Jest to bardzo miłe. Nikt z rodziny nie zdążył jeszcze przynieść żadnej paczuszki, a pani pielęgniarka zadbała o to, by każdy z nas poczuł się w tym dniu wyjątkowo. Serdecznie jej wszyscy dziękujemy.

Podziękowania Annie Sinicy należą się również za znalezienie sponsorów oraz zakupienie prezentów przez Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom przy Oddziale Dziecięcym Szpitala Wojewódzkiego. W tym roku honorowym sponsorem akcji, który co roku przekazuje pieniądze na mikołajki, byli między innymi właściciele sklepiku szpitalnego. W worku świętego Mikołaja szpitalni pensjonariusze mogli znaleźć słodycze, kalendarze, maskotki, zabawki i inne niespodzianki. Dodatkowo na oddziale dziecięcym pielęgniarki zorganizowały dla najmłodszych poczęstunek. W świętego Mikołaja wcielił się Leon Jaźwa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~mieszkaniec 7-12-2007 8:50
Brawo dla Pani Ani i dla Wspólnego Miasta. Można cos zrobić pożytecznego i miłego nie oglądającsię na nikogo. Jeszcze raz brawo
~Magda 7-12-2007 11:32
Jeszcze więcej radości mieli dający, zapewniam :)
~Zbig 7-12-2007 14:41
Brawo! Więcej takich akcji. Widać, że młodzi nie śpią i aktywnie działają. :)
~GOCHA 8-12-2007 8:19
Brawo Aniu lżej na duszy gdy pomyśle że są jeszcze tacy ludzie jak ty!!!!!! Brawo
~ANNA SINICA 8-12-2007 16:58
DZIĘKUJĘ BARDZO ZA MIŁE SŁOWA SKIEROWANE POD MOIM ADRESEM. TO Z PEWNOŚCIĄ DODAJE SIŁY I UTWIERDZA W PRZEKONANIU,ŻE WARTO ZROBIĆ COŚ SZCZEGÓLNEGO DLA INNYCH. PACJENCI W SZPITALU,ZARÓWNO MALI JAK I DOROŚLI,PRZEZ SAM FAKT KONIECZNOŚCI HOSPITALIZACJI,SĄ NARAŻENI NA STRES.DLATEGO STARAMY SIĘ CHOĆ TAKIMI AKCJAMI GO ZMINIMALIZOWAĆ. POMYŚLNOŚĆ TEJ AKCJI NIE JEST WYŁĄCZNIE MOJĄ ZASŁUGĄ.WDZIĘCZNA JESTEM BARDZO WSZYSTKIM MOIM SERDECZNYM ZNAJOMYM,LICEALISTOM,KOLEŻANKOM Z PRACY I SONSOROM,BEZ KTÓRYCH NIE ZOBACZYLIBYŚMY RADOŚCI,UŚMIECHU I ZADOWOLENIA NA TWARZACH LUDZI CHORYCH. NIE CHCIAŁABYM,ABY SZPITAL KOJARZYŁ SIĘ TYLKO ZE SMUTKIEM,BÓLEM I SKUPIENIEM NA CHOROBIE. DZIĘKI AKCJI MIKOŁAJKOWEJ PACJENCI NASZEGO SZPITALA CHOĆ PRZEZ CHWILĘ ZAPOMNIELI O SWOIM CIERPIENIU. ATMOSFERA SERDECZNOŚCI,ŻYCZLIWOŚCI I WDZIĘCZNOŚCI PACJENTÓW JEST DLA NAS OLBRZYMIĄ SATYSFAKCJĄ I MOTOREM DO DALSZEGO DZIAŁANIA!!! SŁOWA WDZIĘCZNOŚCI ZA POMOC I OLBRZYMIE ZAANGAŻOWANIE KIERUJĘ DO: UCZNIÓW I LO W JELENIEJ GÓRZE,WSPÓLNEGO MIASTA,P.LEONA JAŻWY,JOLI S.,ANI P.,KAMILKI P.,HALINKI T.,EDYTKI S.,KRYSI G.,MARTY K.,ANETKI N.,ELI P.,JOLI D.,ROMANY T.,KRYSI H. DZIĘKUJĘ'RÓWNIEŻ: PORTALOWI''JELONKA'',P.ANGELICE,TELEWIZJI ODRA,GAZECIE WROCŁAWSKIEJ,LEKARZOM STOMATOLOGOM Z SUPRADENTU,PAŃSTWU ĆWIKOWSKIM ZE SKLEPIKU SZPITALNEGO,PEPSI-COLA GENERAL BOTTLERS POLAND,HORTEX HOLDING,P.KAMILOWI GŁOWIENKE,PAŃSTWU ANNIE I TADEUSZOWI SEREK,P.JANOWI KOWALSKIEMU''ŻANETA'',P.CHADŻY''KRYCHA''

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group