Środa, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 7710
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zawód: złodziej

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Czwartek, 4 października 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 4 października 2007, 14:56
Autor: AGA
Fot. Archiwum
Aby mieć na chleb, okradał przychodnie, biura i inne instytucje.

Co najmniej 10 przestępstw ma na swoim koncie 52-letni bezrobotny kowarzanin, który z przestępczego procederu uczynił źródło dochodu. Dewizą jego postępowania było przysłowie: okazja czyni złodzieja. Wykorzystał je usprawiedliwiając swoje postępowanie.

- Mężczyzna przyjeżdżał z Kowar do Jeleniej Góry i w tym czasie chodził po przychodniach lekarskich, różnego rodzaju biurach i instytucjach, skąd kradł pozostawione bez żadnej opieki torebki, saszetki i portfele – informuje nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

W lipcu z prywatnego gabinetu lekarskiego ukradł torebkę, w której oprócz pieniędzy i dokumentów były również karty bankomatowe wraz z zapisanym numerem PIN.
Sprawca to wykorzystał i trzykrotnie pobrał z bankomatu łącznie 900 zł.

Złodziej przyznał się do 9 kradzieży na terenie Jeleniej Góry. Obecnie policjanci ustalają osoby pokrzywdzone. Sprawa ta ma charakter rozwojowy.

Mieszkaniec Kowar w związku z tym, że był bezrobotny uczynił sobie z kradzieży dorywcze źródło dochodu. Sami pokrzywdzeni również ułatwili mu popełnianie przestępstw, gdyż bez żadnej opieki pozostawiali swoje mienie, a jak powiedział sprawca okazja czyni złodzieja.

Mieszkańcowi Kowar za popełnione przestępstwa grozi kara do pięciu lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group