Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 3800
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Zatrzymanie legendy „S” – nasi politycy o Józefie P.

Czwartek, 1 grudnia 2016, 8:14
Aktualizacja: Piątek, 2 grudnia 2016, 8:17
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Zatrzymanie legendy „S” – nasi politycy o Józefie P.
Fot. Archiwum
We wtorek (29.11) media obiegła informacja o zatrzymaniu przez Centralne Biuro Antykorupcyjne 11 osób, w tym byłego senatora z naszego okręgu Józefa P. Legendarny działacz dolnośląskiej Solidarności jest znany lokalnym politykom i związkowcom jako uczciwy człowiek, dlatego nie kryją zaskoczenia.

- Byłem bardzo zaskoczony tą informacją. W okresie tworzenia Solidarności (1981-1984) byłem mieszkańcem Wrocławia i faktycznie P. był dla mnie i moich kolegów wielkim autorytetem, szczególnie nagłośniła jego nazwisko sprawa uratowania 80 milionów przed zagarnięciem przez władzę komunistyczną – powiedział Franciszek Kopeć, szef NSZZ Solidarność regionu jeleniogórskiego, który nie uważa akcji CBA za polityczną, bowiem jak donoszą media – zaczęła się ona jeszcze za poprzedniego rządu. - Chciałbym, żeby sprawa się wyjaśniła na rzecz pana Józefa P., aby to się okazało nieprawdą – dodał związkowiec.

Posłanka Zofia Czernow była zaszokowana – nie tylko samym zatrzymaniem, ale i sposobem działania. - Jestem zaszokowana tym, że przy domu Józefa P. stały już poszczególne stacje telewizyjne, gdzie nagrywano tak, jakby Józef P. popełnił wielkie przestępstwo. To przekracza granice dobrego smaku – oceniła posłanka Platformy Obywatelskiej. - Znam Józefa P. nie tylko jako zasłużonego człowieka Solidarności, ale przede wszystkim jako uczciwego człowieka, który bardzo angażował się we wszystkie sprawy. To jest człowiek naprawdę uczciwy, porządny, dla niego Polska – sprawy Polaków, są bardzo ważne – dodała Z. Czernow. - Niewątpliwie jest w tym duża doza polityki, bo przecież obecność mediów służyła temu, żeby to nagłośnić, aby dobre imię Józefa P., który był świetnym eurodeputowanym, znanym w Unii Europejskiej jako człowiek walczący o prawa człowieka, zostało mocno nadwerężone – ocenia Zofia Czernow.

Podobnego zdania jest prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła. - Znam pana Józefa jako człowieka bardzo zasadniczego. Nie chce mi się wierzyć i dziwi mnie to, że w ogóle człowieka, a szczególnie jego, o 6 rano wyciąga się z domu i robi z tego transmisję, jakby nie można było człowieka normalnie wezwać do prokuratury. Nie chcę niczego przesądzać, bo jestem zupełnie zaskoczony i nie znam okoliczności – powiedział Marcin Zawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (87)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group