Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7722
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wojcieszów: Zatrzymanie fałszywej „wnuczki”

Niedziela, 23 grudnia 2018, 6:40
Aktualizacja: Poniedziałek, 24 grudnia 2018, 8:12
Autor: WAC
Na trzy miesiące została aresztowana 24–letnia kobieta, która jest podejrzana o udział w dokonaniu oszustwa metodą „na wnuczka”. Oszustka podając się za jej wnuczkę wyłudziła 100 tysięcy złotych od 90–letniej mieszkanki Wojcieszowa.

Do przestępstwa doszło w czerwcu w Wojcieszowie. Do 90-letniej staruszki, na numer stacjonarny, zatelefonowała kobieta, która podawała się za jej wnuczkę. Poinformowała, że właśnie miała wypadek. Na przejściu dla pieszych potrąciła osobę i potrzebuje pieniędzy, aby nie trafić do więzienia.

Po chwili na ten sam numer zadzwoniła inna kobieta podająca się za synową pokrzywdzonej i potwierdziła wersję przedstawioną przez rzekomą wnuczkę. Po drugim telefonie 90-latka uwierzyła. Spakowała pieniądze w kwocie 100 tysięcy złotych i udała się we wcześniej umówione miejsce, gdzie doszło do przekazania gotówki.

Dopiero po powrocie do domu, gdy emocje opadły kobieta uświadomiła sobie, że mogła paść ofiarą oszustwa. Zadzwoniła do członków swojej rodziny, którzy zaprzeczyli, żeby doszło do jakiegokolwiek wypadku. Wtedy też sprawa została zgłoszona na policję.

Na podstawie wykonanych czynności i analizy udało się wykonać portret pamięciowy kobiety, która odbierała pieniądze od pokrzywdzonej. Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi oraz Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze prowadzili szeroko zakrojone działania, zmierzające do ustalenia miejsca przebywania podejrzanej. Ostatecznie doprowadziły one do zatrzymania 24-letniej wrocławianki.

Na wniosek policji i prokuratury, Sąd Rejonowy w Złotoryi po zapoznaniu się z zebranym materiałem dowodowym zastosował wobec 24-latki tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności. Obecnie pracujący przy tej sprawie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności. Nie są wykluczone są kolejne zatrzymania.

Twoja reakcja na artykuł?

7
15%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
2%
Nudzi
2
4%
Smuci
5
11%
Złości
31
67%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group