Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 7416
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Zatrzymani za pobicie i kradzież w Karpaczu

Czwartek, 3 stycznia 2013, 6:44
Aktualizacja: 6:48
Autor: Angela
W sylwester policjanci zatrzymali dwóch 19–letnich mieszkańców Opola, którzy w Karpaczu pobili i okradli mieszkańca Poznania. Ich łupem padł portfel wraz z dokumentami i kartami do bankomatu. Obydwaj zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Teraz grozi im do 10 lat wiezienia.

Do zdarzenia doszło 31 grudnia 2012 roku w Karpaczu, gdzie zarówno pokrzywdzony jak i napastnicy przyjechali spędzić sylwestra.

- Około godziny 20.00 pokrzywdzony po wypakowaniu swoich rzeczy w jednym z pensjonatów, wyszedł przestawić swój samochód – relacjonuje podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. -
Zauważył, jak dwóch młodych mężczyzn go kopie i uderza pięściami.

Kiedy mężczyzna zwrócił im uwagę, sprawcy przewrócili go na ziemię, pobili pięściami i kopnięciami, a następnie ukradli portfel, który wypadł mu z kieszeni.

- Ich łupem padły dokumenty oraz karta do bankomatu, za pomocą której próbowali pobrać z konta pieniądze. Kiedy okazało się to niemożliwe, wyrzucili łup w parku – dodaje podinsp. Edyta Bagrowska.

Pokrzywdzony o przestępstwie powiadomił policję oraz podał rysopisy sprawców. Po krótkim pościgu funkcjonariusze zatrzymali jednego z napastników, a następnego dnia drugiego. Odnaleźli również skradzione rzeczy. Zatrzymani tłumaczyli się, że zrobili to z głupoty i byli pijani. Mieszkańcy Opola zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group