Niedziela, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 2494
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zatrzymani za oszustwa

Środa, 22 czerwca 2011, 9:20
Aktualizacja: 9:22
Autor: Angela
Wczoraj w ręce policji wpadł 21 – latek, który okazując w jednym z jeleniogórskich banków fałszywe dokumenty, próbował wyłudzić kredyt w wysokości 27 tys. zł. Po jego zatrzymaniu okazało się, że jest to tylko „czubek góry lodowej”. 21 – latek działał bowiem na zlecenie 30 – letniego oszusta, który fałszował zaświadczenia i namawiał inne osoby do wzięcia kredytów.

21 – latek został zatrzymany na gorącym uczynku przez policjantów z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Oszust posłużył się sfałszowanym zaświadczeniem o zatrudnieniu i zarobkach z firmy, w której nigdy nie pracował.

- W trakcie czynności policjanci ustalili, że fałszywe zaświadczenie przekazał mu 30-latek. To on najprawdopodobniej namówił mężczyznę do wzięcia kredytu na swoje nazwisko. Pieniądze miały więc trafić do niego. Funkcjonariusze ustalili też, że 30-latek najprawdopodobniej namówił jeszcze inne osoby do wzięcia kredytów na sfałszowane przez siebie dokumenty. Policjanci szacują , że może to być kwota około stu tys. zł. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Nie wykluczone są kolejne zatrzymania – mówi podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Za oszustwa mężczyznom grozić może nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group