Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 5803
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zatrzymali światło w kadrze na medal

Środa, 25 lutego 2009, 8:46
Aktualizacja: 15:29
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Zatrzymali światło w kadrze na medal
Iskiernik – pierwsza nagroda
Fot. Paweł Murczak
Rozstrzygnięto konkurs fotograficzny „Iluminacje”. Jego uczestnicy mieli za zadanie pokazać po swojemu niezapomniany Karkonoski Festiwal Światła, który na początku roku dał wiele radości nie tylko mieszkańcom Cieplic.

Kilkudziesięciu uczestników nadesłało wiele fotografii, na których zarejestrowano najważniejsze momenty KFŚ. Autorzy nie ograniczyli się jednak do czystej dokumentacji. Wiele prac zawierało swego rodzaju „wariacje” na temat światła, których tematem był właśnie styczniowy festiwal. – Poziom był wysoki – ocenili jurorzy.

Pierwszą nagrodę postanowiono przyznać Pawłowi Murczakowi za zdjęcie „Iskiernik”. Drugie miejsce zdobył Marcin Gałuza za fotografię „Tancerze ognia”. Za nim uplasował się Ryszard Literacki z pracą zatytułowaną „Balony”.

Wyróżnienia dostali: Konrad Żurawski („Fontanna Światła), Dariusz Szczurek („Balonowe fanfary”, „Balonowe eksplozje”), Artur Rylkiewicz („A kolory szalały” i „Miłość ognia”, Magdalena Kaduba („Poskramiacze ognia”), oraz Ryszard Olszewski („Fireshow”).

Gratulujemy! O terminie wernisażu wystawy poinformujemy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group