Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 5441
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Litwa: Żarna i Włoch najlepsi w klasie 2 i grupie N

Czwartek, 31 lipca 2014, 14:25
Aktualizacja: Niedziela, 3 sierpnia 2014, 0:19
Autor: MDvR
Litwa: Żarna i Włoch najlepsi w klasie 2 i grupie N
Fot. użyczone
Jeleniogórski pilot Łukasz Włoch wraz z olsztyńskim kierowcą Danielem Żarną wygrali klasę 2 i grupę N w litewskim Ralis "Žemaitija 2014". Rajd odbywał się pomiędzy miastami Kelme a Szawele na szutrowej trasie, było wiele pułapek, a głównym utrudnieniem był utrzymujący się kurz i brak widoczności.

Lokalne załogi miały trochę łatwiej ponieważ znają lepiej trasę. Rajd stanowił również drugą rundę mistrzostw Białorusi. Na starcie w Kielmach stanęło 57 załóg. Rywalizowano na 11 szutrowych oesach o łącznej długości 123 km. Odcinki były znane z Rally Saulė. Aż 10 prób wygrał Vytautas Švedas, oddając jedynie OS 3 Ramūnasowi Čapkauskasowi. Nasza załoga ostatecznie zajęła 12. pozycję w klasyfikacji generalnej.

Łukasz Włoch - Mistrzostwa Litwy to spore wyzwanie szczególnie z kierowcą, który tak naprawdę jedzie pierwszy sezon. Moim celem jest to aby osiągnął duży progres i żeby zawsze być na mecie. Daniel dopiero uczy się tego wszystkiego co związane jest z szybką jazdą. Myślę że wybór Mistrzostw Litwy to strzał w dziesiątkę. Najważniejsze, że robi postępy, wiadomo że też przytrafiają nam się błędy, wyciągamy wnioski i staramy się je eliminować. Na tym rajdzie straciliśmy na wycieczce daleko od trasy ponad dwie minuty, nie mogliśmy uruchomić silnika. Później nie chcieliśmy wyjechać przed zawodnika który nadjeżdżał, kurząc zepsulibyśmy jego wynik. Pogodziliśmy się z przegraną, ale okazało się że nasi konkurenci też postanowili zaatakować na tym odcinku i ich straty były jeszcze większe niż nasze. Nasz start wspierają Żarna
obróbka metalu. Olpol dystrybutor Oleju Texaco, WielkieRzeczy.com. Nie zapominamy o naszych trenerach z Cross Fit Ursus.

Następny start Łukasza już za tydzień w rajdzie 300 Lakes http://www.300lakesrally.lt. Organizatorzy odwołali terenowy rajd Baja Bohemia w Czechach, który zaplanowali na pierwszy weekend sierpnia. Powodem była zbyt mała liczba zgłoszeń. Co dziwne, organizator wydał już taką decyzję na kilka dni przed zamknięciem listy zgłoszeń.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group