Sobota, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 5943
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zaprojektuj logo wrocławskiego lotniska i wygraj nagrodę!

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 8 kwietnia 2013, 7:53
Aktualizacja: 7:55
Autor: Org
Fot. Organizator
Nowe logo wrocławskie lotniska w ciągu kilku kolejnych lat zobaczą miliony osób z całej Europy, a nawet świata. Jego autor zyska uznanie i rozgłos, ale i 7 tysięcy złotych nagrody. Właśnie rusza otwarty konkurs na nowy znak graficzny Portu Lotniczego Wrocław. Zgłoszenia, przyjmowane są do 8 maja br.

Wrocławskie lotnisko jest jednym z największych portów regionalnych w Polsce. W ciągu roku jest w stanie obsłużyć nawet 4 miliony pasażerów, a pod dalszej rozbudowanie aż 7 milionów. Od ponad roku dysponuje nowym terminalem pasażerskim, jednym z najnowocześniejszych w Europie. Obiekt cechuje się najwyższym standardem wykonania i niebanalnymi szczegółami architektonicznymi - jego ozdobę stanowi charakterystyczny falisty dach, przypominający wprawione w ruch klawisze fortepianu. Pozostaje przy tym w pełni funkcjonalny i komfortowy dla podróżnych.

Celem konkursu, który właśnie rusza jest wyłonienie nowego logo Portu Lotniczego we Wrocławiu, najtrafniej komunikującego jego zmodernizowany wizerunek. Ważne, aby projekt był unikatowy, prosty i uniwersalny, a przy tym czytelny dla odbiorców obcojęzycznych.

- Nasze nowe logo powinno być nowoczesne, niestandardowe i charakteryzować się najwyższą jakością wykonania - zupełnie jak nowy terminal - mówi Monika Półtorzycka-Jon, manager ds. marketingu i PR w Porcie lotniczym Wrocław. - Musi sygnalizować, jak ogromne zmiany zaszły wraz jego uruchomieniem. Pokazywać potencjał i możliwości, które stwarza dla Wrocławia i regionu – dodaje.

Konkurs ma charakter otwarty. Adresowany jest do wszystkich, w szczególności do osób zawodowo lub amatorsko zajmujących się działalnością plastyczną ukierunkowaną na cele marketingowe. Zgłoszenia, przyjmowane są do 8 maja br.
Oceną prac zajmie się powołana do tego celu komisja konkursowa, w skład której oprócz przedstawicieli Portu wchodzą też eksperci od grafiki użytkowej. Patronat nad konkursem objęło Stowarzyszenie Design it Poland. - Idealny logotyp powinien być nowoczesny, ale niepodatny na chwilowe mody i tendencje.

Zwycięski projekt może i winien stać się godną wizytówką Wrocławia przez wiele lat - mówi Dawid Szkiełka, wiceprezes Stowarzyszenia. W równym stopniu oceniane będą funkcjonalność, walor artystyczny i łatwość identyfikacji logo z wrocławskim lotniskiem i nowym terminalem.

Do 22 maja, na wstępnym etapie preselekcji, komisja wybierze najciekawsze projekty. Zdobywcę nagrody głównej poznamy w pierwszej połowie czerwca. Laureat otrzyma 7 tysięcy zł nagrody finansowej, a jego logo, będzie w sposób nieograniczony wykorzystywane na wszystkich materiałach promocyjnych wrocławskiego lotniska.

Więcej informacji, w tym regulamin konkursu i wytyczne do projektu znajdują się pod adresem: http://airport.wroclaw.pl/biznes/przetargi/

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

Nοstradamus 8-04-2013 12:26
Hehe ... cytuję: 3. Nadsyłając prace konkursowe i akceptując Regulamin Konkursu, Uczestnik Konkursu oświadcza, że: b) udziela niewyłącznej, a do czasu zakończenia Kon kursu, nieodwołalnej zgody na użytkowanie pracy przez Organizatora na następujący ch polach eksploatacji: --- żaden poważny autor nie wysyła prac na takie konkursy w których WSZYSTKIE PRACE PRZECHODZĄ NA WŁASNOŚĆ ORGANIZATORA. Poza tym 7 tys. to kosztuje projekt dobrego plakatu, a nie KSIĘGA ZNAKU dla poważnej firmy. Cena dobrej księgi jest zawsze co najmniej 5 cyfrowa. To konkurs dla dzieciaków z Rzemiosł, a nie dla profesjonalistów.
~TR 8-04-2013 14:03
zgadzam się z Nostradamusem
~Noztradamus 8-04-2013 14:14
@nostrodamus.Każdy konkurs na logo komentujesz w ten sam sposób, a mogę się założyć ze za swoje loga nie bierzesz po 15 tys... Ja zrobię cos w 2 godziny i podeślę bo patrząc na laureatow takich konkursów to wygrywają prace słabe i nie ma sensu siedzieć nad tym więcej niż 2 godz.
~Noztradamus 8-04-2013 14:30
@nostrodamus.Każdy konkurs na logo komentujesz w ten sam sposób, a mogę się założyć ze za swoje loga nie bierzesz po 15 tys... Ja zrobię cos w 2 godziny i podeślę bo patrząc na laureatow takich konkursów to wygrywają prace słabe i nie ma sensu siedzieć nad tym więcej niż 2 godz.
~ 8-04-2013 18:27
DOLNOŚLĄZAK. Awionetka typu Stroch powinna stanowić logo wrocławskiego portu lotniczego. Stroch to był szczególny samolot, który wystartował z Wrocławia w szczególnym okresie i miał międzylądowanie na lotnisku w Jeleniej Górze. Dlaczego Stroch? Historycy nie skażeni IPN-em oraz dogmatami byłej Minister Spraw Zagranicznych obecnie w PiS-partii........................
~ 8-04-2013 18:38
Sorry! Nazwa awionetki to STORCH - nie Stroch.
rymcycymcy 8-04-2013 22:34
Logo lotniska ? ...to chyba oczywiste, że powinno to być coś co miało pewne i miękkie lądowanie ! :) ...jakiś placek, albo paw ! :)
~Kryniu 9-04-2013 8:11
"Nowe logo wrocławskie lotniska[...] " "Zgłoszenia, przyjmowane są do 8 maja br." "[...]a pod dalszej rozbudowanie[...]" (ten błąd nawet 2. raz powtórzyliście w tym tekście) "[...]a jego logo, będzie w sposób nieograniczony[...]" - czy wy kuria mać czytacie to co napiszecie? same błędy, w podstawówce uczą poprawnej polszczyzny, w tym interpunkcji. Może czas zatrudnić polonistę, który będzie sprawdzał Wasze wypociny? Bo tego czytać się nie da, wstyd państwo "dziennikarze".

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group