Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 3276
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: "Zaprojektuj i wybuduj" dla linii kolejowej Gryfów Śląski – Mirsk

Niedziela, 26 grudnia 2021, 7:00
Autor: Przemek Kaczałko
Region: "Zaprojektuj i wybuduj" dla linii kolejowej Gryfów Śląski – Mirsk
Fot. Pixabay
Dolnośląska Służba Dróg i Kolei ogłosiła przetarg na projekt i wykonanie rewitalizacji linii kolejowej nr 317 z Gryfowa Śląskiego do Mirska. To pierwsza część mająca na celu przywrócenie połączeń kolejowych do Świeradowa Zdroju (linii nr 336).

Odcinek ma długość niespełna 8 km, a ruch pasażerski odbywał się tu do 1995 roku. Zakładana maksymalna prędkość przejazdu pociągów pasażerskich ma wynieść do 80 km/h.

Rewitalizacja linii kolejowej nr 317 relacji Gryfów Śląski - Mirsk ma być prowadzona w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Całość przedmiotu zamówienia obejmuje wykonanie:
1) Dokumentacji projektowej niezbędnej do wykonania wszystkich robót budowlanych, opracowanej na geodezyjnej dokumentacji do celów projektowych (m.in.: projekt budowlany, projekt wykonawczy, projekt organizacji ruchu, przedmiar robót, Specyfikacja Techniczna
Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, kosztorysy itp.) i uzyskania dla niej wszystkich wymaganych opinii, uzgodnień, dopuszczeń, warunków decyzji i pozwoleń niezbędnych do realizacji przedmiotu zamówienia.
2) Wszystkich robót budowlanych zgodnie z zakresem zamówienia na podstawie opracowanej przez Wykonawcę i zatwierdzonej przez Zamawiającego dokumentacji projektowej, o której mowa powyżej, oraz wszystkich niezbędnych robót przygotowawczych potrzebnych do wykonania powierzonego zamówienia oraz wykonania wszelkich czynności wymaganych Prawem.
3) Wykonanie kompleksowej dokumentacji powykonawczej, w tym m.in. inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej.

Otwarcie ofert zaplanowano na 12 stycznia 2022 r. Wykonawca będzie miał 9 miesięcy na realizację zadania, od dnia podpisania umowy.

Twoja reakcja na artykuł?

39
78%
Cieszy
2
4%
Hahaha
0
0%
Nudzi
4
8%
Smuci
1
2%
Złości
4
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (54) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group