Sobota, 3 czerwca
Imieniny: Leszka, Tamary
Czytających: 8319
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zapowiadają się takie sobie Juvenalia

Piątek, 9 maja 2008, 8:29
Aktualizacja: 10:09
Autor: ROB/ TEJO
JELENIA GÓRA: Zapowiadają się takie sobie Juvenalia
W ubiegłym roku areną studenckiego świętowania był Park Zdrojowy.
Fot. rylit
Impreza bez fajerwerków i dla wąskiej grupy osób – tak zapowiada się tegoroczne święto studentów w Jeleniej Górze. Na pewno nie zabraknie piwa. Czy impreza będzie miałka i prowincjonalna, okaże się w przyszłym tygodniu.

Tym razem areną Juvenaliów będzie plac Ratuszowy. Mieszkańcy już obawiają się rzeszy spragnionych piwa studentów. – Kiedy imprezę organizowano tu kilka lat temu, zabrakło tego napitku, za to wszystkie bramy były obsikane – wspomina pan Paweł z centrum Jeleniej Góry.

W programie święta nie ma praktycznie żadnych gwiazd wielkiego formatu. Największą jest grupa rockowa z Zielonej Góry 2 PU. Organizatorzy przygotowali ofertę przede wszystkim dla miłośników rocka, reggae i ska. Zagrają m.in., jeleniogórskie grupy 13 poziomo oraz Fort BS. Będą też zespoły rockowe ze Zgorzelca i Bogatyni.

Juvenalia rozpoczynają się w najbliższą środę (14 V) od godz. 17 i potrwają do czwartku (15 V). Koncerty zaczynają się od godz. 17 i potrwają do ok. 22. Oprócz nich zaplanowano szereg konkursów z nagrodami. W środę i czwartek po godz. 22 dodatkowo planowane są imprezy w klubie "Kaligrafia".

Z roku na rok słychać narzekania na studenckie święto. Wielu słuchaczy jeleniogórskich uczelni, zwłaszcza spoza miasta, korzystając z wolnych dni, po prostu wraca do domu. Innym nie zawsze odpowiada atmosfera święta, w którym uczestniczą tylko studenccy aktywiści oraz miłośnicy chmielowego napitku z pianką.

Organizatorzy tłumaczą, że mają mało pieniędzy. Zgromadzili 40 tysięcy złotych (w tym 15 tys. zł. z miasta, reszta od sponsorów). Dla porównania podają, że Warszawa na święto studentów wyda 1,4 mln złotych, Wrocław 750 tysięcy zł., Legnica – 550 tys. zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
800
Tak
10%
Nie
85%
Nie wiem
5%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group