Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 6403
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zapłacą za zdrowie

Niedziela, 27 listopada 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 31 grudnia 2005, 1:47
Autor: TEJO
Dwa złote za dobę pobytu w Uzdrowisku Cieplice kuracjusze zapłacą po 1 stycznia.

Stawka to skutek nowej opłaty uzdrowiskowej, która będzie obowiązywała od nowego roku. Dotychczas ludzie, którzy leczą się w zdroju, płacą 1 zł 60 groszy tak zwanej opłaty klimatycznej.
– Mamy z tego około stu tysięcy złotych rocznie – powiedział nam Roman Jałako, prezes Uzdrowiska Cieplice. Pieniądze przeznaczane są na bieżące remonty.
   Urzędnicy tłumaczą, że dzięki wprowadzeniu opłaty uzdrowiskowej, zwiększy się szansa na dofinansowanie potrzeb uzdrowiska z budżetu państwa. Ma to zrekompensować gminom uzdrowiskowym fakt, że na ich terenach nie można przeprowadzać różnych inwestycji.
    – Teoretycznie stawkę można podnieść do ponad trzech złotych. Ale radni nie chcieli w ten sposób zniechęcać kuracjuszy do przyjazdu do Cieplic. Ustalili wysokość opłaty na dwa złote – tłumaczy Bogusław Gałka, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.
Na razie uzdrowisko przygotowuje się do świąt. Obłożenie jest pełne. Nie ma już możliwości korzystania z zabiegów refundowanych z Narodowego Funduszu Zdrowia. Kuracjusze chętni na takie leczenie, zapisują się już na styczeń.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group