Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 3461
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zapisz się na wycieczkę z Klubem Seniora „Młodzi Duchem”

Wtorek, 17 maja 2016, 10:59
Aktualizacja: 11:22
Autor: Przystań Twórcza
Jelenia Góra: Zapisz się na wycieczkę z Klubem Seniora „Młodzi Duchem”
Fot. Przystań Twórcza
„Młodzi Duchem” chodzą do teatru, jeżdżą na wycieczki, uczestniczą w wędrówkach i warsztatach razem z Przystanią Twórczą – Cieplickim Centrum Kultury w Jeleniej Górze. Dołącz do nich! Trwają zapisy na wyjazd do Centrum Usług Medycznych i Profilaktyki Zdrowotnej „Przedwiośnie” w Kowarach, w którym poznasz platformę Schumanna, nordic walking i zintegrujesz się przy ognisku. Wstęp jest wolny (obowiązują wcześniejsze zapisy).

Podczas ostatniej wycieczki członkinie Klubu Seniora „Młodzi Duchem” wędrowały ścieżką dydaktyczną Karkonoskiego Parku Narodowego. Spacer poprowadził Leszek Skrętkowicz, pracownik KPN-u, który zaprowadził uczestniczki spotkania na cmentarz m.in. rodziny Coghe. Historia zabytku z przełomu XIX i XX w. zainteresowała wszystkich, gdyż byli tu chowani zarządcy majątku rodziny Schaffgotschów -
właścicieli Zamku Chojnik i posiadłości w Cieplicach. Seniorki podziwiały również naturalny drzewostan bukowy i piękno roślinności oraz szlaków Karkonoskiego Parku Narodowego.

Są zapisy na kolejne spotkania Klubu Seniora „Młodzi Duchem”.
18.05.2016r. – Wyjazd do Centrum Usług Medycznych i Profilaktyki Zdrowotnej "Przedwiośnie" w Kowarach. Zostanie omówione funkcjonowanie Platformy Shumanna, która delikatnie reguluje i uporządkowuje ułożenie ciała oraz kręgosłupa, a także korzystnie wpływa na działanie narządów. Odbędą się też konsultacje z rehabilitantem i „spacer z kijami” – nordic walking. Na koniec zorganizowane zostanie integracyjne ognisko. Zapisy w siedzibie organizatora lub pod nr tel. 75 71 22 892. Wyjazd o godz. 9.30 spod siedziby Przystani Twórczej przy ul. Cieplickiej 74. Powrót o godz. 16.00 pod siedzibę Przystani Twórczej (wyjazd z Kowar o godz. 15.30).

25.05.2016r. – Warsztaty kulinarne – sałatki z dziko rosnących roślin, tarty na słodko i słono. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.00 w siedzibie Przystani Twórczej i potrwa do godz. 18.00. Wstęp wolny (obowiązują zapisy w siedzibie organizatora lub pod nr tel. 75 71 22 892. Plan działań może ulec zmianie, aktualne informacje na www.przystantworcza.pl.

Spotkania realizowane są w ramach Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2016 i
finansowane są z budżetu Miasta Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group