Czwartek, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 9385
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zapisy do przedszkoli: elektroniką w kombinatorów

Środa, 29 września 2010, 8:20
Aktualizacja: 8:22
Autor: Angela
Od lutego przyszłego roku jeleniogórskie przedszkolaki będą przyjmowane do przedszkoli tylko na podstawie elektronicznego naboru. System ma być wdrożony w najbliższym czasie. Uniemożliwi zapisywanie dziecka do kilku placówek na raz.

Zapisywanie dziecka do kilku placówek na raz to zjawisko powszechnie występujące. Rodzice w ten sposób chcieli zabezpieczyć przyszłość swoich pociech i wybierali dwa, a czasami nawet trzy przedszkola. Tam deklarowali, że dziecko rozpocznie naukę, po czym znikali bez śladu i informacji.

– Często zdarzało nam się, że rodzic zapisywał swoje dziecko do naszego przedszkola, blokował miejsce innym dzieciom, a następnie nie informując nas o tym posyłał malucha do innej placówki – mówi Katarzyna Stec, dyrektor Przedszkola nr 4 w Jeleniej Górze.

Jak mówi Miłosz Sajnog, zastępca prezydenta Jeleniej Góry, elektroniczny nabór ma takie incydenty wykluczyć. W konsekwencji okazuje się bowiem, że poprzez zapisywanie dzieci do wielu placówek na raz, teoretycznie brakuje miejsc dla pozostałych. Moniak Sołek, dyrektor Przedszkola nr 11 przyznaje, że jeszcze nie wie, jak system będzie działał. Dyrektorzy przedszkoli czekają na spotkanie, na którym takie informacje zostaną im przekazane.

Obecnie do jeleniogórskich miejskich przedszkoli uczęszcza 1300 maluchów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group