Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 5903
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ REGION: „Zapalny” weekend w kominach i na śmietnikach

Poniedziałek, 26 stycznia 2009, 10:56
Aktualizacja: 11:04
Autor: Angela
JELENIA GÓRA/ REGION: „Zapalny” weekend w kominach i na śmietnikach
Fot. .....
Trzy razy strażacy byli w minionych dniach wzywani do pożarów, które powstały w kominach. W Jagniątkowie zapaliło się poddasze budynku i tylko dzięki szybkiej akcji udało się zapobiec tragedii.

Do pożaru w kominie, a następnie na poddaszu i stropie budynku jednorodzinnego doszło w miniony piątek po godzinie 20.30 przy ulicy Wczasowej w Jagniątkowie.
Prawdopodobnie w wyniku rozszczelnienia się przewodu kominowego ogień rozprzestrzenił się na zewnątrz komina. Na szczęście lokatorzy szybko zorientowali się w sytuacji, ewakuowali się z mieszkania i wezwali pomoc. Strażacy bardzo szybko opanowali ogień od zewnątrz i wewnątrz. Mieszkańcom wręczyli natomiast pismo zakazujące korzystanie z komina, aż do czasu wyjaśnienia przyczyny pożaru, wyczyszczenia go i wykonania przeglądu technicznego.

Dwie godziny wcześniej tego samego dnia strażacy gasili płonącą sadzę w kominie w budynku jednorodzinnym w Staniszowie, a o 19.45 w Kowarach przy ulicy Izerskiej. W dwóch ostatnich przypadkach ogień udało się jednak zasypać piaskiem, przed rozprzestrzenieniem się go na zewnątrz komina.

W miniony weekend funkcjonariusze PSP wyjeżdżali też do podpalonych śmietników przy ulicy Mieszka I w Jeleniej Górze i ulicy Wiejskiej w Miłkowie. Niemało kłopotów przysporzyły też mieszkańcom spadające na drogi konary drzew, które blokowały przejazd ulicami. Do ich usunięcia strażacy wyjeżdżali na ulicę Słowackiego w Jeleniej Górze, ulicę Obrońców Pokoju w Karpaczu i Chłopską w Janowicach Wielkich. W zdarzeniach na szczęście nikt nie ucierpiał.

Poszkodowanych w pożarze w Jagniątkowie przepraszamy za podanie niesprawdzonej przyczyny zdarzenia w piątkowym serwisie Jelonki

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group