• Poniedziałek, 9 grudnia 2019
  • Godz. 0:40
  • Imieniny: Joanny, Leokadii, Wiesława
  • Czytających: 5907
  • Zalogowanych: 10
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Zapachniało świętami wśród eksponatów

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 11 grudnia 2010, 9:05
Aktualizacja: 9:10
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Dziewczęta z Młodzieżowej Rady Muzeum Karkonoskiego samodzielnie zdobiły wczoraj bombki na choinkę oraz przystroiły bożonarodzeniowe drzewko, które stanęło w głównej sali placówki.

Rada została powołana pod koniec października w ramach projektu prowadzonego w Szkole Podstawowej nr 11 pod hasłem: „Wiem, umiem, świadomie wybieram”. Wolontariuszkami, które zadeklarowały współpracę z Muzeum Karkonoskim, opiekuje się Grażyna Więznowska, nauczycielka z „jedenastki”.

Członkinie rady, na co dzień uczennice wyższych klas podstawówki, odwiedziły muzeum wczoraj, aby wziąć udział w warsztatach, podczas których samodzielnie ozdobiły bombki. Pełne różnych ornamentów ozdoby, obsypane brokatem, trafią na choinki w domach młodych jeleniogórzanek. Dziewczęta przystąpiły ochoczo do ubrania muzealnej choinki, prawdziwego i pachnącego świerczka, który stanął w muzealnej Sali.

Radości przy zdobieniu drzewka było mnóstwo, a entuzjazm sprawił, że niektóre szklane ozdóbki rozbiły się w drobny mak. – To tylko na szczęście – mówiła Aneta Sikora-Firszt, kierowniczka działu edukacji MK. W zdobieniu drzewka pomagał także pracownik muzeum Witold Staszak. Choinka będzie przypominała muzealnym gościom o zbliżających się świętach, a także o tym, że są młodzi ludzie, którym zależy na wspieraniu Muzeum Karkonoskiego.

Aneta Sikora-Firszt przypomina, że w niedzielę (12 grudnia) będzie okazja, aby każdy spróbował zdobniczej sztuki malowania bombek. MK zaprasza całe rodziny na warsztaty świąteczne, które odbędą się w godz. 11 – 14 w salach Muzeum Karkonoskiego. Własnoręcznie udekorowana ozdoba będzie szczególną pamiątką, która zawiśnie na domowej choince podczas nadchodzących świąt.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group