Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 3747
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SZKLARSKA PORĘBA: Zapachniało świętami pod Szrenicą

Piątek, 18 grudnia 2009, 10:08
Aktualizacja: 10:09
Autor: Karolina
SZKLARSKA PORĘBA: Zapachniało świętami pod Szrenicą
Fot. Karolina
Biały puch spadający z nieba, kolorowo ubrana choinka, świąteczny stół z tradycyjnymi potrawami, łamany opłatek, słowa kierowane do drugiej osoby oraz śpiew kolęd w tle. W Szklarskiej Porębie świąteczny nastrój dało się odczuć wczoraj. Miasto zorganizowało wigilijne spotkanie w Domu Wczasowym „Rzemieślnik”.

Wśród zaproszonych gości był radny powiatu Julian Lachowicz oraz komendant Łużyckiego Oddziału Straży Granicznej w Lubaniu, płk Grzegorz Budny. Pojawili się także dyrektorzy i kierownicy licznych instytucji oraz służb miejskich, przedstawiciele związków zawodowych, oświaty, kombatantów, emerytów, lokalnych stowarzyszeń, pracownicy magistratu, radni i przewodniczący rady miejskiej, księża oraz siostry z Caritasu. Uroczystość uświetnił występ chóru „Porębianie” pod kierownictwem Stanisława Leszczawskiego.

Burmistrz Arkadiusz Wichniak przywitał wszystkich zebranych i podsumował wydarzenia na terenie gminy z ostatnich 12 miesięcy. Nie zabrakło wspomnień o otrzymanych nagrodach dla miasta, Informacji Turystycznej, załogi MOPS-u oraz dyrektor ZSOiMS, Beaty Szehidewicz. W najbliższej przyszłości jednym z największych wyzwań dla samorządu i mieszkańców Szklarskiej Poręby będą przygotowania i późniejsza organizacja zawodów Pucharu Świata. – Składam państwu serdeczne życzenia świąteczno-noworoczne i proszę o ich przekazanie swoim bliskim, znajomym oraz osobom z waszych środowisk – zakończył burmistrz.

Miłym akcentem spotkania był występ dzieci z Przedszkola nr 1 w Szklarskiej Porębie. Maluchy przygotowały dla publiczności „Jasełka”. W ramach programu unijnego dzieci uczestniczą w warsztatach teatralnych, prowadzonych przez jeleniogórską aktorkę Krystynę Dmochowską, założycielkę własnego teatru Klasyka. Jego działanie skierowane jest do dzieci, młodzieży i pedagogów, którzy bawią się w teatr i poświęcają mu swój czas. Występ przedszkolaków wzbudził ogromne emocje i aplauz wśród zebranej publiczności.

Rozdano opłatki, proboszcz o. Marek Sowiński przytoczył słowa z Ewangelii św. Mateusza o narodzinach Jezusa i udzielił wszystkim błogosławieństwa. – Najważniejszy jest pokój w naszych sercach – podkreślał duszpasterz. W tle rozchodziły się słowa kolęd, a wśród zebranych dało się słyszeć szczere życzenia. Potem był już czas na smakowanie barszczu z uszkami i smażonego karpia, czas rozmowy oraz miłego uśmiechu. I zapachniało świętami...

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
760
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group