Wtorek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 6438
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

"Zapach kobiety" dobrze przyjęty w Poznaniu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 29 października 2010, 9:15
Aktualizacja: 9:18
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Teatr Odnaleziony działający przy Jeleniogórskim Centrum Kultury został zaproszony do udziału w poznańskiej imprezie, która powstała po połączeniu festiwali: Młody Teatr Niezależny oraz Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Zależnych. W stolicy Wielkopolski „Odnalezieni” pokazali wiosenną premierę, sztukę „Pret–à–porter – Zapach kobiety".

Spektakl w reżyserii twórcy i opiekuna Teatru Odnalezionego Łukasza Dudy oceniono bardzo ciepło w recenzji Internetowego Magazynu Teatralnego Teatralia. Patrycja Kowalczyk napisała, że spektakl konfrontuje naturę mężczyzny i naturę kobiety. Sztuka inspirowana dziełami Elfriede Jelinek oraz Patricka Süskinda, „ukazuje realia, w jakich funkcjonuje rodzina oraz pewne role i szufladki, z których nierzadko trudno wyjść” – pisze recenzentka.

Podobało się także zestawienie świateł i muzyki. Wprawdzie mieszane uczucie wzbudził pomysł „modyfikacji” sposobu wymowy języka bohaterek, jednak – w sumie – zdaniem autorki Teatr Odnaleziony zaprezentował spektakl, który świetnie wpisuje się w ramy awangardy. – Dzieło Łukasza Dudy jest oryginalne i tej oryginalności nie sposób mu odmówić – czytamy.

Premierę „Pret-à-porter - Zapach kobiety" publiczność oklaskiwała podczas inauguracji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Awangardowych „Pestka” w maju tego roku. Do Poznania „Odnalezionych” zaprosił miejscowy Teatr Ósmego Dnia, który w Jeleniej Górze, w sierpniu pokazał dzieło „Czas matek”.

Widowisko „Pret-à-porter - Zapach kobiety” będzie można obejrzeć w 27 i 28 listopada o godz. 19 w Sali Novej Jeleniogórskiego Centrum Kultury (ul. 1 Maja). W obsadzie: Agata Mamzer, Piotr Kamola, Joanna Kowalska, Alicja Perdion, Andrzej Marchowski, Kamila Gąsiorowska i Renata Marchowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~widz23 29-10-2010 15:49
brawoooooooo!!!!!!!!!!!!!
~vgm 29-10-2010 16:45
czy wstęp będzie płatny? jak tak to ile? ;D
~:) 29-10-2010 20:08
Wszelkie informacje również na temat biletów mozna znależć na stronie teatru www.teatrodnaleziony.pl

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group