Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 6078
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zaniedbany pies trafił do schroniska

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 9 czerwca 2014, 12:27
Aktualizacja: 16:10
Autor: SM
Fot. SM
Do wygłodzonego i chorego psa trzymanego w jednym z mieszkań przy ul. Powstańców Śląskich wezwano w sobotę (07.06) patrol straży miejskiej. – Pies został odwieziony do schroniska, gdzie jest leczony – informuje Artur Wilimek, rzecznik Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

Podczas interwencji okazało się, że pies był bardzo często wypuszczany na zewnątrz bez opieki. Tak też było w sobotę, kiedy strażnicy wspólnie z pracownikiem schroniska mogli odłowić zwierzę.

- Strażnicy ustalili właściciela czworonoga i aktualnie czekają na opinię lekarza weterynarii – mówi Artur Wilimek. - Jeśli okaże się, że stan czworonoga jest wynikiem zaniedbań ze strony właściciela wystąpimy do prezydenta Miasta o wydanie decyzji o odebranie psa. Sprawa trafi również do sądu – dodaje A. Wilimek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~siwy 9-06-2014 13:13
Mam propozycję , postąpić z właścicielem tak jak on zmarnował tego pieska.Karać adekwatnie do czynu,jeżeli żyjemy w europie dopasować wymiar sprawiedliwości do państw bardziej rozwiniętych na tle cierpień i umęczonych zwierząt.
~ 9-06-2014 13:16
Właściciel powinien zostać skazany na taką samą głodówkę jaką zafundowal temu biednemu psu! Skąd w ludziach tyle okrucieństwa?..... Podziękowania dla osoby,która zareagowała i wezwała pomoc .
~trinki 9-06-2014 14:09
Smutno patrzeć, aż się odechciewa o tym myśleć. Dzięki, że ktoś powiadomił straż:(
~majkrone 9-06-2014 14:10
ludzie, którzy tak postępują nie mają serc, patrzą tylko na czubki swoich egoistycznych, zadartych nochali! brzydzę się nimi i ogólnie życzę im złego losu!!!!!
~1! 9-06-2014 16:53
Straż Miejska nie powinna występować do prezydenta Miasta o odebranie psa, a jego właściciela ukarać mandatem w wysokości 5 tys zł i przekazać do dyspozycji Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad, gdzie będzie robił za koparkę w czynie społecznym. Ot taka powinna być kara! Wtedy jeden k...n z drugim pajacem zastanowiłby się tysiąc razy zanim zrobi coś jakiemukolwiek zwierzęciu.
~ 9-06-2014 17:15
Ciekawe co by było gdyby znaleziono podobnie zabiedzonego czlowieka. Czy ktoś by zadzwonił i gdzie aby się nim zajęto i czy by się zajęto? czy oddano by go do schroniska ? czy takie by było? czy "siwy" i "majkkrone" który rowna zycie psa z życiem człowieka myślą jak ludzie? Oczywiście nie popieram męczenia zwierząt ale obecnie psa podnosi sie do rangi BOŻKA a rownanie go z człowiekiem to żadna religia i cywilizacja nie uznaje oprócz w/w i podobnych im.Przecież to tacy jak w/w popełniają przestepstwo Zastanówcie sie PSEUDOLUDZIE co robicie? Człowiek to nie tylko postać to jeszcze jego tzw wnętrze ludzkie.A redaktorzy jaki artykuł ze zdjęciem odpalili.NIe pamiętam podobnego o człowieku.Nie ma u nas biedaków? zmaltretowanych kobiet? dzieci? starców umierających w samotności?
~ 9-06-2014 17:18
Reklamujcie więcej "kochanych piesków " to bedziecie mieć wiecej do pisania i fotografowania no i wię cej nienawisci do ludzi
~do 17.18 10-06-2014 17:11
Słuszna uwaga. Może ten pies jest jednym z setek, które przewijają się co roku na Jelonce w ogłoszeniach: malusie, słodziusie, śliczniusie psiaczki/ kociaczki do oddania. Ale pies i kot miauczą/ szczekają, trza wychodzić na dwór i - o zgrozo! - chcą jeść ! Ogłoszenia o oddawaniu kotów/ psów poniżej 8 tygodnia nie powinny być dodawane. Rekord pobił właściciel/ ka , który chciał/a oddać psa/ kota w wieku 3 tygodni :/ Ale przecież on na pewno był słodziusi, więc dlaczego tak szybko chciał/a się go pozbyć !?
~dzikus 10-06-2014 22:51
to rusz dupę i pomóż ja byłem w schronisku, a Ty? tylko pier*^&%$ ć umiecie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group