Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 5166
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zandberg: Oddać gminy samorządowcom

Czwartek, 20 września 2018, 9:06
Aktualizacja: Piątek, 21 września 2018, 6:16
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Zandberg: Oddać gminy samorządowcom
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (19.09) do Jeleniej Góry przybył Adrian Zandberg – lider Partii Razem, która w naszym regionie, w zbliżających się wyborach samorządowych wystawiła listy wyłącznie do Sejmiku Dolnośląskiego. Jak przekonuje, dopiero od poziomu sejmików powinny działać partie polityczne, a gminy powinny zostać w rękach samorządowców.
- Sejmiki Wojewódzkie to takie małe, regionalne parlamenty i tam jest naturalna przestrzeń dla partii politycznych. Naszym zdaniem, na niższych szczeblach samorządu, zwłaszcza na poziomie gminnym - najfajniej jest jak ujawnia się oddolna energia. Np. w Warszawie nie startujemy jako Razem, tylko popieramy Jana Śpiewaka, który ujawnił reprywatyzacyjne złodziejstwo i tej sprawy nie zamieciono pod dywan - powiedział Adrian Zandberg, który uważa, że na poziomie gmin partie polityczne powinny zrobić krok wstecz, a jego ugrupowanie pokazuje w praktyczny sposób jak tego dokonać.

W trakcie konferencji prasowej lider Partii Razem przedstawił "jedynkę" do Sejmiku Dolnośląskiego, którym jest Robert Maślak z Wrocławia.

- Od wielu lat jestem wrocławianinem, ale wychowałem się w Zgorzelcu. Jestem stale i silnie związany z tym regionem, ponieważ jestem biologiem i od 25 lat prowadzę badania na terenie okolic Jeleniej Góry. Jestem współautorem monografii o przyrodzie Karkonoskiego Parku Narodowego, a rodzinę nadal mam w Zgorzelcu i interesuję się tym regionem - opowiadał o sobie Robert Maślak.

Wśród priorytetów podejmowanych działań przedstawiciele partii wskazują m.in. wykluczenie komunikacyjne wielu miejscowości.

- To jest skandaliczne, że do wielu miejscowości nie dociera w ogóle autobus. W naszym programie jest to, aby do każdej wsi dojeżdżał autobus. Kwestia połączenia Jeleniej Góry z Wrocławiem to również problem. Sejmik rozdziela pieniądze unijne i ma możliwość kierunkowego działania. Oprócz kwestii dróg ważną kwestią jest kolej - mówił lider listy Razem do Sejmiku, który w wieku 50 lat debiutuje w polityce i w pełni zgadza się z programem partii Zandberga. Jak mówił kandydat, ważną kwestią dla niego jest też ochrona praw zwierząt i ochrona środowiska.

Na liście KW Partii Razem znajdują się trzy osoby z Jeleniej Góry: nr to Kalina Hałka (33 lata), nr 3 to Paweł Gryć (34 lata), a nr 7 to Jakub Jankowiak (19 lat).

Twoja reakcja na artykuł?

15
52%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
3%
Złości
13
45%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group