Wtorek, 21 marca
Imieniny: Benedykta, Lubomira
Czytających: 6342
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Zamieszanie wokół wyboru Janusza Lichockiego

Wtorek, 8 września 2020, 6:03
Aktualizacja: Czwartek, 10 września 2020, 13:09
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Zamieszanie wokół wyboru Janusza Lichockiego
Fot. WAC
Wojewódzki Sąd Administracyjny kilka dni temu wydał orzeczenie stwierdzające nieważność uchwały Rady Miasta w Szklarskiej Porębie, o wyborze Janusza Lichockiego na funkcję jej przewodniczącego.

Procedura wyboru J. Lichockiego od początku budziła wątpliwości natury prawnej i należało się spodziewać, że może zostać zaskarżona. Tak też się stało, a skarżącymi były osoby z Towarzystwa Przyjaciół Szklarskiej Poręby.

Przypomnijmy. J. Lichocki został wybrany na przewodniczącego Rady Miasta pod Szrenicą w październiku ubiegłego roku głosami liczącego ośmiu członków klubu radnych „Lepsza Szklarska dla Mieszkańców" . Tworzą go radni, którzy w wyborach do rady startowali z komitetów Grzegorza Sokolińskiego oraz Ryszarda Rzepczyńskiego. Wcześniej te same osoby opowiedziały się za odwołaniem poprzedniej szefowej rady Małgorzaty Drużkowskiej.

Głosowanie nad kandydaturą J. Lichockiego odbywało się dwa razy. W pierwszym podejściu wynik był nierozstrzygnięty, bo za wyborem opowiedziało się siedmiu radnych, a również siedmiu było przeciwnych. Zainteresowany nie brał udziału w głosowaniu. Tydzień później po zasięgnięciu opinii prawnej służb wojewody, J. Lichocki zagłosował na siebie i stosunkiem głosów 8:7 został przewodniczącym rady.

|Trzeba pamiętać, że orzeczenie WSA nie jest prawomocne i do czasu gdy takim się stanie nadal jestem przewodniczącym rady – mówi J. Lichocki. - Nie znamy jeszcze też jego uzasadnienia i nie wiemy, czy chodzi o fakt, że w głosowaniu oddałem głos na siebie, czy też o inne kwestie proceduralne. Od treści uzasadnienia będzie zależało, czy się odwołamy od orzeczenia WSA do Naczelnego Sądu Administracyjnego, czy też je zaakceptujemy i rada ponownie będzie wybierać przewodniczącego. Układ sił się nie zmienił i nadal jest remisowy. Mam jednak nadzieję, że w ostatnich jedenastu miesiącach, gdy kierowałem radą udowodniłem, że można pracować ponad podziałami i ten argument przekona radnych spoza naszego klubu, aby na mnie zagłosowali - dodaje J. Lichocki.

Twoja reakcja na artykuł?

6
23%
Cieszy
7
27%
Hahaha
3
12%
Nudzi
2
8%
Smuci
4
15%
Złości
4
15%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
643
maksymalnie 150
83%
od 151 do 459
6%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
0%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group