Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8348
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Zamiast szkoły będzie schronisko

Niedziela, 18 października 2009, 9:09
Aktualizacja: 9:10
Autor: Ania
REGION: Zamiast szkoły będzie schronisko
Fot. Ania
Gmina Podgórzyn będzie mogła pochwalić się nowoczesnym Młodzieżowym Schroniskiem Turystycznym w Staniszowie oraz prężnie działającym Klubem Ekran w Miłkowie.

Na ten cel pozyskano środki z Unii Europejskiej. Schronisko powstanie w budynku po byłej szkole podstawowej w Staniszowie. Remont obiektu będzie kosztować milion siedemset złotych. 70 procent zostanie sfinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego w ramach priorytetu „Turystyka Aktywna. Prace budowlane rozpoczną się w 2010 roku, a zakończą w 2011.

Będzie to kompleksowy remont, obejmujący przebudowę i przystosowanie budynku pod schronisko dla młodzieży. – Mamy nadzieję, że będzie to jedno z lepszych schronisk, działających na naszym terenie. Obiekt znajduje się w niezwykle dogodnym dla turystów miejscu. W samym Staniszowie jest kilka obiektów, które warto obejrzeć, jak chociażby pałace. Poza tym miejscowość ta leży blisko Jeleniej Góry i łatwo się z niej dostać do stolicy Karkonoszy – mówi wójt Gminy Podgórzyn, Anna Latto.

Opracowywany jest właśnie projekt dotyczący budynku po byłej szkole. W styczniu zostanie wydane najprawdopodobniej pozwolenie na budowę i ogłoszony przetarg, w wyniku którego zostanie wyłoniony wykonawca.

To nie jedyna planowana inwestycja w gminie. Ekipy budowlano-remontowe trafią też do Klubu Ekran w Miłkowie. Placówka jest obecnie w fatalnym stanie. Dlatego też konieczny jest generalny remont. Będzie kosztował milion złotych. Połowa sumy pochodzić ma z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Obiekt zostanie przebudowany. Znajduje się w nim największa sala, należąca do Gminy Podgórzyn.

We wrześniu przyszłego roku Klub Ekran stanie się prawdziwym centrum kulturalnym Miłkowa. – Teraz obiekt prezentuje się fatalnie, ale jesienią przyszłego roku będziemy mogli pochwalić się dobrze wyposażoną placówką – mówi Anna Latto.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group