Wtorek, 19 października
Imieniny: Pawła, Piotra, Jana
Czytających: 2527
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Zamek Bolków latarnią na przyszłość

Piątek, 20 czerwca 2008, 16:47
Aktualizacja: 16:48
Autor: Piotr Mikołajczak
Region Jeleniogórski: Zamek Bolków latarnią na przyszłość
Fot. Piotr Mikołajczak
Ruiny średniowiecznej fortecy stały się scenerią dla Lanterna Futuri Festiwal. To międzykulturowy i edukacyjny projekt spotkań młodzieży z Czech, Niemiec i Polski.

Lanterna Futuri (latarnia przyszłości) jest projektem edukacyjnym i artystycznym, w którym uczniowie i nauczyciele z pogra¬nicza Niemiec, Polski i Czech współpracują ze sobą od 2004r w formie warsztatów artystycznych.

Najważniejsze jest tutaj spotkanie uczniów i nauczycieli z regionu przygranicznego, którzy poznają się poprzez wspólną pracę nad tematem. Lanterna Futuri jest festiwalem mającym na celu rozwijać twórczo młodzież z trzech przygranicznych krajów.

W ramach tego projektu dla młodych ludzi rozwinięte zostały interkulturowe moduły eduka¬cyjne (warsztaty) w siedmiu medialnych zakresach: teatr, muzyka, film, dziennikarstwo, fotografia, sztuki plastyczne i design.
Zamek Bolków stał się miejsce prezentacji wyników przeprowadzonych warsztatów a także miejscem interaktywnych happeningów przeprowadzanych razem z publicznością. Bariery językowe w tym przypadku nie stanowiły żadnego problemu ponieważ uniwersalnym językiem stała się sztuka i muzyka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group