Sobota, 25 marca
Imieniny: Marii, Marioli
Czytających: 8428
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Zakręt Śmierci traktem pieszym?

Środa, 7 października 2020, 7:00
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Zakręt Śmierci traktem pieszym?
Fot. UM Szklarska Poręba
Rada Miasta Szklarska Poręba na ostatniej sesji podjęła kilka uchwał dotyczących zmian w planie zagospodarowania przestrzennego. Jedna z nich dotyczy rejonu Zakrętu Śmierci, a jej przyjęcie umożliwi przeprowadzenie inwestycji zmieniających charakter tego miejsca.

Zmiany w planach dotyczą gmin Szklarska Poręba i Stara Kamienica, gdyż tu leży teren w rejonie Zakrętu Śmierci. To pozwoli, zgodnie z zamierzeniami Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei, na dokonanie korekty przebiegu drogi wojewódzkiej nr 358 (w ciągu której znajduje się Zakręt Śmierci) tak, aby omijała zakręt. Według szacunków, po przebudowie długość drogi skróci się o około 400 metrów.

Wyłączony z ruchu Zakręt Śmierci miałby się stać ciągiem pieszym z miejscami parkingowymi. By było też miejsce na wieżę widokową oraz działalność usługową.

O wyłączeniu z ruchu Zakrętu Śmierci dyskutuje się co najmniej od 15 lat - mówi Grzegorz Sokoliński z Lokalnej Organizacji Turystycznej. - W tym przypadku kluczowe znaczenie mają względy bezpieczeństwa. Od momentu powstania jest on olbrzymią atrakcja turystyczną, będącą obowiązkowym punktem na mapie atrakcji odwiedzanych przez przybywających w okolicę. Turyści oglądają go z poziomu jezdni, co w połączeniu z coraz większym ruchem samochodowym rodzi wiele niebezpiecznych sytuacji. Zdarzały się też przypadki kolizji samochodów z murem oporowym. Mimo że inwestycje w tym rejonie byłyby prowadzone przez inwestorów zewnętrznych, to wyłączenie zakrętu z ruchu przyniosłoby też korzyści samorządom. Wyłączony z ruchu odcinek obecnej drogi wojewódzkiej zostałby im przekazany.

Twoja reakcja na artykuł?

56
58%
Cieszy
7
7%
Hahaha
3
3%
Nudzi
1
1%
Smuci
9
9%
Złości
21
22%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group