Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7290
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KOWARY: Zakończył się Festiwal Sztuki Włókna

Czwartek, 29 września 2011, 8:54
Aktualizacja: 8:55
Autor: Agrafka
KOWARY: Zakończył się Festiwal Sztuki Włókna
Fot. Organizator
Festiwal Sztuki Włókna XXXVIII Międzynarodowe Sympozjum – „Warsztat Twórczy Kowary” dobiegł końca. Nie zabrakło wystawy tkaniny artystycznej wykonanej przez pomysłodawczynię festiwalu Ewę Poradowską–Werszler.

Podczas dwutygodniowego pobytu w Kowarach artystów z dziedziny włókiennictwa, zorganizowane zostały spotkania z lokalną społecznością oraz wystawy w „Domu Tradycji Miasta”, na których można było podziwiać prace prezentujące tkaninę artystyczną wykonane m.in. przez pomysłodawczynię festiwalu prof. Ewę Poradowską-Werszler oraz grona innych znakomitych artystów. Główna wystawa mieściła się w kamiennogórskim Muzeum Tkactwa.

- Przed trzema laty Ewa Poradowska-Werszler otrzymała tytuł honorowego obywatela Kowar, ponieważ dzięki organizacji Festiwalu Sztuki Włókna, promuje włókiennicze tradycje Kowar, jak i nasze miasto – powiedział Mirosław Górecki, burmistrz Kowar.

Coroczny Festiwal Sztuki Włókna jest wydarzeniem artystycznym, które kontynuuje tradycję kowarskiego tkactwa. Osoby zainteresowane mogą zapoznać się ze sztuką włókna, popularną nie tylko w Polsce, ale i za granicą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group