Wtorek, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 8443
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zakochani w recyklingu zadbali o czystość środowiska

Środa, 15 lutego 2012, 8:10
Aktualizacja: Czwartek, 16 lutego 2012, 8:22
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Zakochani w recyklingu zadbali o czystość środowiska
Fot. Agrafka
Przez pierwsze dwie godziny wczorajszej akcji „Kocham recykling” udało się zebrać 100 zużytych baterii. Organizatorzy planują zgromadzić ich kilka tysięcy. Dzień świętego Walentego osładzał nie tylko dobry uczynek dla środowiska, ale również lizaki–serduszka.

Każdy kto przyniósł zużyte baterie do Czekoladziarni otrzymał w zamian lizaka-serduszko. Pomysłodawcą akcji jest Dominik Dobrowolski, który również jeździ na rowerze do Kopenhagi w ten sposób walcząc o wstrzymanie rosnącej emisji spalin samochodowych.

- Udało nam się podjąć współpracę z Dominikiem Dobrowolskim, który wymyślił tę ogólnopolską akcję „Kocham recykling” zbierania zużytych baterii. Przyłączyliśmy się do niej w Jeleniej Górze, gdyż uważam, że jest to dobry sposób na promowanie proekologicznych zachowań szczególnie u najmłodszych dzieci - mówi Marta Kulig, asystentka Fundacji S.O.S. Codzienność.

Wielu mieszkańców naszego miasta zbiera zużyte baterie jednak, nie wiedzą gdzie je później wyrzucać.
- Bardzo podoba mi się taka akcja, gdyż nie mam gdzie w Jeleniej Górze wyrzucać zużytych baterii, bo przecież nie powinno się tego robić do zwykłego kosza na śmieci. Jest to bardzo niebezpieczne dla środowiska. Oddałam zużyte baterie w dobre ręce, a przy okazji dostałam lizaki serduszka dla wnucząt. Powinny być częściej organizowane takie akcje, łącznie ze zbiórką zużytych sprzętów elektronicznych – powiedziała pani Maria z Jeleniej Góry.

Już na dzień wiosny planowana jest kolejna akcja, związana tym razem z ekologiczną modą, gdzie każdy będzie mógł pokazać swój pomysł na ekologię. Planowane są dalsze zbiórki nie tylko baterii, ale także strych telefonów komórkowych np. w zamian za jabłko.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group