Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 5427
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zakochani w recyklingu zadbali o czystość środowiska

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 15 lutego 2012, 8:10
Aktualizacja: Czwartek, 16 lutego 2012, 8:22
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Przez pierwsze dwie godziny wczorajszej akcji „Kocham recykling” udało się zebrać 100 zużytych baterii. Organizatorzy planują zgromadzić ich kilka tysięcy. Dzień świętego Walentego osładzał nie tylko dobry uczynek dla środowiska, ale również lizaki–serduszka.

Każdy kto przyniósł zużyte baterie do Czekoladziarni otrzymał w zamian lizaka-serduszko. Pomysłodawcą akcji jest Dominik Dobrowolski, który również jeździ na rowerze do Kopenhagi w ten sposób walcząc o wstrzymanie rosnącej emisji spalin samochodowych.

- Udało nam się podjąć współpracę z Dominikiem Dobrowolskim, który wymyślił tę ogólnopolską akcję „Kocham recykling” zbierania zużytych baterii. Przyłączyliśmy się do niej w Jeleniej Górze, gdyż uważam, że jest to dobry sposób na promowanie proekologicznych zachowań szczególnie u najmłodszych dzieci - mówi Marta Kulig, asystentka Fundacji S.O.S. Codzienność.

Wielu mieszkańców naszego miasta zbiera zużyte baterie jednak, nie wiedzą gdzie je później wyrzucać.
- Bardzo podoba mi się taka akcja, gdyż nie mam gdzie w Jeleniej Górze wyrzucać zużytych baterii, bo przecież nie powinno się tego robić do zwykłego kosza na śmieci. Jest to bardzo niebezpieczne dla środowiska. Oddałam zużyte baterie w dobre ręce, a przy okazji dostałam lizaki serduszka dla wnucząt. Powinny być częściej organizowane takie akcje, łącznie ze zbiórką zużytych sprzętów elektronicznych – powiedziała pani Maria z Jeleniej Góry.

Już na dzień wiosny planowana jest kolejna akcja, związana tym razem z ekologiczną modą, gdzie każdy będzie mógł pokazać swój pomysł na ekologię. Planowane są dalsze zbiórki nie tylko baterii, ale także strych telefonów komórkowych np. w zamian za jabłko.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~jelonekM 15-02-2012 8:43
W Centrum Handlowym " Echo" od woelu lat stoi pojemnik na zużyte baterie.Obecnie w każdym supermarkecie sa takie pojemniki a w Tesco również na płyty CD , tonery i inne elektrośmieci.
~ 15-02-2012 8:56
ech myślałem z kumplem ze może jednak ktoś naszych włodarzy odda do recyklingu i wrzuci ich do tych pudełek.
~ 15-02-2012 9:01
cotozapisownia wtytule
~do jelonekM 15-02-2012 9:18
Owszem pojemniki stoją ale nie dostaniesz lizaka od miłej Pani ;)
~ 15-02-2012 9:38
Kraje o wysoko rozwinietej kulturze, w ktorych szanuje się proekologiczne inicjatywy obywatelskie istnieje umowa spoleczna ktora obliguje rzady i spoleczenstwo do wspolpracy. Polega ona na zmniejszeniu obywatelowi kosztow wywozu nieczystosci w zamian za segregacje odpadow i tym podobne dzialania. U nas w Buraczkowie za segregacje wlasnych odpadow otrzymalismy w podziekowaniu podwyzke za wywoz smieci. Przestalam segregowac bo szkoda mi czasu.
~do jelonekM 15-02-2012 10:20
Owszem pojemniki stoją ale nie dostaniesz lizaka od miłej Pani ;)
~Michi 15-02-2012 10:48
Jaki słodki "news"! Aż nabrałem ochoty do życia w ten wietrzny dzionek! Nareszcie uratujemy Planetę! Gdzieś z "tyłu głowy" mami obraz holenderskiego chłopca zatykającego palcem dziurę w zaporze, ale to pewnie moja schiza. :-)
Piipi Jelonkowa 15-02-2012 11:23
..do - [~Dominik Dobrowolski ] .. cieszę się ! .. bo taka akcja,gdzie ratowana jest Nasza Ziemia to już ..Człowieka myślenie ! ~Mam problem: oddawałam kartony,papier dla starszego Pana,ale obecnie już go nie ma .. nie zbiera makulatury. ~Gdzie ? .. mogę oddawac ten cenny surowiec wtórny ?
~kasia i graz 15-02-2012 22:22
super pomysl wiecej takich akcji moze i w przedszkollach dzieciaki zachecic zeby baterie z zabawek byly gromadzone w pojemnikach do tego przeznaczonych powodzenia brawo

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group