Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 7905
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zakazany procentowy owoc kusi

Poniedziałek, 22 czerwca 2009, 13:20
Aktualizacja: 13:21
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Zakazany procentowy owoc kusi
Fot. KMP
Trzech pijanych nastolatków złapali w miniony piątek policjanci, którzy ze strażnikami miejskimi oraz członkami komisji ds. rozwiązywania problemów alkoholowych kontrolowali sklepy, lokale i ogródki gastronomiczne.

W piątek uczniowie świętowali zakończenie roku szkolnego oraz rozpoczęcie wakacji. Z doświadczeń lat poprzednich wynika, że tego dnia młodzież najczęściej sięga po alkohol. Często sprzedawcy nie respektują obowiązujących w tym zakresie przepisów i sprzedają go nieletnim – informuje nadkom. Edyta Bagrowska z policji. – Należy pamiętać, że sprzedaż alkoholu nieletnim jest przestępstwem. Sprzedawcy z tego tytułu grożą zarówno konsekwencje karne, jak również administracyjne kończące się utratą koncesji na sprzedaż alkoholu.

Działania były prowadzone w Jeleniej Górze i okolicach. Miały one charakter przede wszystkim prewencyjny. Policjanci w ogródkach, w parkach legitymowali młodych ludzi, którzy pili piwo, a ich wygląd wskazywał, że mogą mieć poniżej 18 lat.

Skontrolowano łącznie 15 sklepów na terenie miasta Jeleniej Góry, gminy Jeżów Sudecki i Janowice Wielkie. W Jeleniej Górze kontrolujący przespacerowali się przy ogródkach gastronomicznych. Weszli też do kilku lokali. Sprawdzali, czy właściciele mają koncesję na sprzedaż napojów wyskokowych.
W jednym sklepie ujawniono brak wymaganej informacji o szkodliwości picia alkoholu i zakazie sprzedawania napojów alkoholowych osobom nieletnim Wylegitymowano 48 osoby, z czego osiem nie miało ukończonych 18 lat.

Trzy były pijane. Chłopcy na ulicy Kilińskiego w Jeleniej Górze pili piwo oraz palili papierosy. Jak ustalili policjanci, alkohol kupił jeden z chłopców w jednym ze sklepów w Jeleniej Górze. Sprzedającą okazała się ekspedientka, która oświadczyła, że kupujący wyglądał na osobę dorosłą, dlatego sprzedała mu alkohol. Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Informacja trafi do sądu rodzinnego.

Ponadto skontrolowano 17 pojazdów. Przeprowadzono 25 kontroli osobistych i 14 kontroli przewożonego bądź przenoszonego bagażu. Udzielono 20 pouczeń za wykroczenia drogowe, wystawiono 6 mandatów karnych. W Janowicach Wielkich w trakcie działań policjanci zatrzymali rowerzystę, który miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group