Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 2049
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zakaz handlowania przetestowany

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 2 listopada 2007, 8:23
Aktualizacja: 8:52
Autor: carioca
Market Intermarche po raz pierwszy od uruchomienia był 1 listopada zamknięty.
Fot. Agnieszka Gierus
Papierosy, wódka i piwo – to najczęściej kupowane przez jeleniogórzan towary w dniu 1 listopada, kiedy po raz pierwszy w historii Polski handel w wielkich sklepach był ustawowo zabroniony

Klienci, którzy byli przyzwyczajeni do świątecznych zakupów w hipermarketach, tym razem całowali ich klamki. Załogi wielkich sklepów po raz pierwszy miały wolny dzień w święto. – Bardzo się z tego cieszyłam. Pracuję w tym sklepie od dwóch lat i nigdy 1 listopada nie byłam na grobach – mówi nam pani Ania (prosi o niepodawanie nazwiska) z marketu Tesco.

Cieszyli się także właściciele małych sklepów, którzy 1 listopada zaliczą do najbardziej udanych pod względem obrotu dni. – Celowo zamówiłem więcej towaru i nie pomyliłem się. Ruch miałem cały dzień ogromny – podkreśla właściciel niewielkiego pawilonu spożywczego blisko cmentarza. – Schodziło głównie piwo, wódka i papierosy, ale także i znicze, bo te też zamówiłem – dodaje.

Z kolei mniej usatysfakcjonowani byli klienci. Narzekali na brak świeżych towarów. – Sklepikarze pomyśleli głównie o wódce. Chciałam kupić ziemniaki, bo zabrakło mi do obiadu, to dostałam jakieś nędzne resztki – opowiada Marzena Tomaszewska, jedna z klientek.
Nie było żadnych kłopotów z zakupem paliwa, czy leków. Stacje benzynowe i dyżurne apteki były otwarte.

Państwowa Inspekcja Pracy odnotowała kilka zgłoszeń o łamaniu zakazu. Sygnały będą sprawdzane. Dotyczyły głównie „zmuszania” personelu do stania za ladą. Za niepodporządkowanie się nowej ustawie grozi kara grzywny do dwóch tysięcy złotych, a nawet sprawa w sądzie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

studentka 2-11-2007 19:40
Chwała jednej z nowych stacji benzynowych z myjnią samochodową - nie wiem jak Jeleniogórzanie poradzili by sobie nie myjąc samochodów przez całą noc ze środy na czwartek i cały czwartek...
halina 2-11-2007 21:19
fajna pani !!!! ma dwa lata ,pracuje w TESCO od urodzenia i nigdy nie była 1 listopada na grobach.. co za pech......
~lida 5-11-2007 10:58
co ta pani za bzdury pisze ja od 6 lat pracuje w tesco i zawsze na 1 listopada miałam wolne .Chyba że ta pani robila harytatywnie w ,,czynie społecznym''
~beti 10-11-2007 19:53
ja sledze strone z anglii.tu w niedziele wszystkie sklepy pootwierane sa, oczywiscie od 10.00-11.00 do godz 16.00 max. i nikt nie placze!!! i swieta zadnego 1 listopada nie maja, pracuja jak w wolny dzien. u nas sie przyjelo, ze 1 listopada musze byc na grobie, a innych dni to nie macie??????

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group