Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8708
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zakaz handlowania przetestowany

Piątek, 2 listopada 2007, 8:23
Aktualizacja: 8:52
Autor: carioca
Jelenia Góra: Zakaz handlowania przetestowany
Market Intermarche po raz pierwszy od uruchomienia był 1 listopada zamknięty.
Fot. Agnieszka Gierus
Papierosy, wódka i piwo – to najczęściej kupowane przez jeleniogórzan towary w dniu 1 listopada, kiedy po raz pierwszy w historii Polski handel w wielkich sklepach był ustawowo zabroniony

Klienci, którzy byli przyzwyczajeni do świątecznych zakupów w hipermarketach, tym razem całowali ich klamki. Załogi wielkich sklepów po raz pierwszy miały wolny dzień w święto. – Bardzo się z tego cieszyłam. Pracuję w tym sklepie od dwóch lat i nigdy 1 listopada nie byłam na grobach – mówi nam pani Ania (prosi o niepodawanie nazwiska) z marketu Tesco.

Cieszyli się także właściciele małych sklepów, którzy 1 listopada zaliczą do najbardziej udanych pod względem obrotu dni. – Celowo zamówiłem więcej towaru i nie pomyliłem się. Ruch miałem cały dzień ogromny – podkreśla właściciel niewielkiego pawilonu spożywczego blisko cmentarza. – Schodziło głównie piwo, wódka i papierosy, ale także i znicze, bo te też zamówiłem – dodaje.

Z kolei mniej usatysfakcjonowani byli klienci. Narzekali na brak świeżych towarów. – Sklepikarze pomyśleli głównie o wódce. Chciałam kupić ziemniaki, bo zabrakło mi do obiadu, to dostałam jakieś nędzne resztki – opowiada Marzena Tomaszewska, jedna z klientek.
Nie było żadnych kłopotów z zakupem paliwa, czy leków. Stacje benzynowe i dyżurne apteki były otwarte.

Państwowa Inspekcja Pracy odnotowała kilka zgłoszeń o łamaniu zakazu. Sygnały będą sprawdzane. Dotyczyły głównie „zmuszania” personelu do stania za ladą. Za niepodporządkowanie się nowej ustawie grozi kara grzywny do dwóch tysięcy złotych, a nawet sprawa w sądzie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1269
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group