Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 9559
Zalogowanych: 50
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zajeżdżają trawniki

Piątek, 7 maja 2021, 6:01
Autor: WAC
Jelenia Góra: Zajeżdżają trawniki
Fot. Czytelnik
Zdjęcia pojazdów parkujących na trawnikach przy ul. Różyckiego na Zabobrzu przesłał do naszej redakcji pan Jerzy z Zabobrza.
To, co dzieje się zwłaszcza przed południem w okolicach siedziby Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej woła o pomstę do nieba - opisuje nasz Czytelnik. - Piesi muszą się przeciskać między pojazdami zastawiającymi każdy najmniejszy kawałek ziemi. Na wyjeżdżonych trawnikach już dawno nie jest zielono. Czy nasi strażnicy miejscy nie powinni częściej tu zaglądać i dyscyplinować kierowców, którzy w ten sposób parkują mając w nosie innych i środowisko?

Jak informuje Artur Chmielewski ze straży miejskiej - parkowanie w sposób widoczny na zdjęciach można traktować jako wykroczenie polegające na niszczeniu zieleni. Grozi za to mandat w wysokości o 500 złotych.

W tym rejonie nasi strażnicy podejmowali interwencje wobec kierowców parkujących niezgodnie z przepisami - mówi A. Chmielewski. - Niejednokrotnie kończyły się one ukaraniem mandatem. Z racji licznych instytucji (JSM, żłobek, szkoła i przychodnia) i obiektów handlowych przy ul. Różyckiego brakuje miejsc gdzie można postawić swoje auto. Nie zwalnia to jednak kierowców z przestrzegania prawa. Dlatego prosimy, aby tego typu zachowania zgłaszać dzwoniąc po numer alarmowy straży miejskiej 988.

Jak dowiedzieliśmy się w Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej - nie planuje ona w najbliższym czasie budowy nowych parkingów na należącym do niej terenie. Ograniczają ją w tym względzie zarówno możliwości finansowe oraz brak odpowiednich gruntów na ten cel. JSM musi też brać pod uwagę opinię tych mieszkańców, którzy wskazują, że ewentualne powiększanie powierzchni przeznaczonej pod parkowanie pojazdów odbywałoby się ze szkodą dla terenów zielonych.

Twoja reakcja na artykuł?

10
13%
Cieszy
23
29%
Hahaha
10
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
23
29%
Złości
14
18%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (64)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
920
Kawa
39%
Herbata
23%
Woda
29%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Jak Kościół zdobył swój majątek?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Kultura
Teatry Uliczne – niedziela, wideorelacja
 
Kultura
Przyjechali do Jeleniej Góry z Grecji
 
Aktualności
Teatry Uliczne – videorelacja z soboty
 
Aktualności
Uszkodzona sygnalizacja na przejeździe kolejowym
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group