Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 6746
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Zainaugurują zmagania w Świeradowie

Czwartek, 6 maja 2021, 23:31
Aktualizacja: 23:32
Autor: MDvR
Region: Zainaugurują zmagania w Świeradowie
Fot. użyczone
Po roku przerwy do kalendarza wyścigów kolarskich powraca cykl Enduro MTB Series. Oprócz nowego sponsora tytularnego i nowej lokalizacji, czekają nas także istotne zmiany w klasyfikacjach.

Dla doświadczonych i tych początkujących w sezonie 2021 uczestnicy zawodów MINI Sikora Enduro MTB Series rejestrować się będą do dwóch różnych grup startowych: Pro i Hobby. Zawodnicy z grup Pro będą mieli do przejechania wszystkie odcinki specjalne, zaś grupy Hobby przejadą o jeden odcinek specjalny mniej – zostanie on wskazany przez organizatorów jako ten „najtrudniejszy”.

Zamysł takiego rozwiązania tłumaczy Grzegorz Miedziński: - Chcemy organizować wyścigi dla możliwie szerokiego grona chętnych, zarówno tych, którzy posiadają już doświadczenie w enduro, mają odpowiedni sprzęt i umiejętności oraz dla tych którzy dopiero stawiają „pierwsze kroki” i nie mieli dotychczas okazji uczestniczyć w tego typu rywalizacji. Taki podział daje – przynajmniej w założeniu – możliwość spełnienia oczekiwań co do poziomu trudności zarówno nowicjuszy jak i stałych bywalców zawodów MTB.

Organizatorzy liczą na „rozsądne” podejście przy wyborze grup, zostawiając sobie w rezerwie możliwość korekty wątpliwej pod względem sportowym decyzji danego uczestnika. Warto zaznaczyć, że w ramach obydwu grup będą takie same kategorie wiekowe i dodatkowe: czyli kobiety open i AZS, junior, elita, masters i AZS wśród mężczyzn, a także dodatkowo hardtail i elektryk. Nie zabraknie także klasyfikacji drużynowej. Impreza nadal będzie miała rangę Akademickiego Pucharu Polski i co dla wielu osób jest niezwykle istotne, zawody rozgrywane będą w formule „on sight”, czyli bez wcześniejszej znajomości trasy.

Świeradów-Zdrój gospodarzem pierwszego wyścigu
To nowa lokalizacja na mapie Enduro MTB Series, choć pierwsze zawody enduro odbyły się tutaj już w 2009 roku, a w 2015 Świeradów-Zdrój gościł pierwsze w historii mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie. Potencjał Gór Izerskich, pozytywne nastawienie miasta i Nadleśnictwa Świeradów, oraz pomoc lokalnych riderów sprawiają, że inauguracja sezonu z pewnością będzie udana. W sobotę, 26 czerwca odbędzie się wyścig, zaś w niedzielę, 27 czerwca planowane są wycieczki z miejscowymi riderami, mini-wyścig dla dzieci, szkolenie techniki jazdy oraz możliwość jazdy próbnej i zapoznania się z atutami samochodów MINI. Bazą imprezy będzie Hotel & Spa Cottonina. Więcej informacji o imprezie w Świeradowie znajdziecie na http://enduromtbseries.pl/pl/kalendarz/swieradow-zdroj.

MINI Sikora sponsorem tytularnym Enduro MTB Series
Niezwykle ważnym elementem podczas każdych przygotowań i organizacji zawodów są pojazdy. Spotkania, wizje lokalne, wyznaczanie tras, transport sprzętu czy w końcu dostarczenie na trasy ekipy porządkowej i sprzętu pomiarowego wymaga niezawodnych samochodów. W tym roku organizatorom ułatwią to udostępnione przez sponsora tytularnego samochody MINI, głównie model Countryman z napędem ALL4 w wersji hybrydowej i benzynowej.

- W uczestnikach zawodów enduro widzimy aktywnych sportowo, charakternych ludzi, fanów przygody, ceniących oryginalność i niezawodność, którzy między innymi dzięki tym cechom i oczekiwaniom, wpisują się idealnie w grupę fanów i posiadaczy MINI. Współpraca z organizatorami Enduro MTB Series stwarza okazję do wzajemnego poznania świata rowerów i świata motoryzacji. To także możliwość przetestowania naszych samochodów przez uczestników oraz ich bliskich podczas zawodów – mówi Przemysław Brodka, MINI Brand Manager w Grupie Sikora. Na uczestników zawodów czeka kilka niespodzianek ze strony dealera MINI, o których napiszemy niebawem.

A na deser…
Tradycyjnie już każdy z uczestników zawodów otrzyma w pakiecie startowym kilka upominków. Będą to m.in. środki do prania i impregnacji, odzież marki Nikwax, smary rowerowe od eLube, znany i lubiany uszczelniacz Trezado, zdrowa przekąska z orzechami i suszonymi owocami od Kresto oraz napoje i batony Nutrend, którymi także organizatorzy zaopatrzą bufet regeneracyjny sportowców w trakcie zawodów. Ponadto wśród wszystkich uczestników rozlosowanych będzie kilka bardzo ciekawych nagród, wśród nich pancerny smartphone HAMMER Explorer. Na koniec polecamy zakreślić w kalendarzu jeszcze 2-3 października, na kolejne spotkanie z MINI Sikora Enduro MTB Series...

Informacje organizacyjne przydatne przed startem znajdziesz tutaj: http://enduromtbseries.pl/pl/informacje/jak-wygladaja-zawody. Najnowsze wieści od organizatora, oczywiście na Facebooku: https://www.facebook.com/EnduroMTBseries/

(Organizator)

Twoja reakcja na artykuł?

1
50%
Cieszy
1
50%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group