Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 6834
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zagrali ku pamięci Henryka Tomaszewskiego. W filharmonii

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 18 czerwca 2011, 9:23
Aktualizacja: 13:21
Autor: Petr
Fot. Zyava
Wczoraj, 17 czerwca na scenie Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze odbył się koncert dedykowany pamięci Henryka Tomaszewskiego, przygotowany z okazji dziesiątej rocznicy śmierci muzyka w ramach VII Festiwalu Muzyki Teatralnej.

Wczorajszy koncert ku pamięci Henryka Tomaszewskiego (twórcy Teatru Pantomimy i wybitnego choreografa), który miał miejsce w Filharmonii Dolnośląskiej. W ramach In memoriam, wystąpiliŁ Agata Zubel (mezzosopran), Chór Cantores Minores Wratislavienses i Piotr Karpeta w towarzystwie Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej pod batutą Mieczysława Gawrońskiego.

Na program koncertu złożyły się „Gilgamesz” (Augustyn Bloch), „Jasełka” (Jadwiga Szajna-Lewandowska), „Król siedmiodniowy” (Rafał Augustyn) i „Sceny fantastyczne z legendy o Panu Twardowskim” (Zbigniew Karnecki). Muzyka ta była inspiracją dla Tomaszewskiego, który na podstawie tych dzieł tworzył swoje niezapomniane układy choreograficzne i przedstawienia teatru ruchu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 18-06-2011 10:21
"Jasełek" nie było,był Pan Twardowski,był Król Siedmiodniowy (super,porywający,podobnie zresztą jak słowo wstępne w wykonaniu kompozytora) oraz Bloch. Byliśmy na różnych koncertach? Czy coś przegapiłam(bo przespać się raczej nie dało)?
~Wikipedia 18-06-2011 11:04
Muzyk? Sprawdż Jelonko! Tancerz, reżyser, choreograf, twórca pantomimy no i niestety, donosiciel również.
~ 19-06-2011 17:52
Oj,brakuje pana Konrada,on chociaż uaktualniał sprawozdanka po eventach,nawet jeśli wstępnie redagował je wcześniej. No i portrety publiki dołączał piękne...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group