Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 2198
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zagrają przed prezydentami, burmistrzami i biskupem

Wtorek, 2 września 2008, 18:02
Aktualizacja: 18:44
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Zagrają przed prezydentami, burmistrzami i biskupem
Fot. TEJO
Teatrzyk Jelonka Górskiego zebrał się dziś niemal w komplecie, aby rozpocząć próby przed piątkowym spektaklem „Z legend naszego miasta”. Najmłodszych aktorów z Jeleniej Góry obejrzy publiczność wyjątkowa: nagrodzeni i uhonorowani zaszczytnymi tytułami przez radę miasta.

– Musi być tylko lepiej – mówił we wtorek Bogdan Nauka, dyrektor Teatru Jeleniogórskiego na pierwszej powakacyjnej próbie przedstawienia. Zespół stawił się w Teatrze Zdrojowym niemal w komplecie.
Teatrzyk Jelonka Górskiego miał być zjawiskiem okazjonalnym powołanym na czas trwania warsztatów „Lato w teatrze”, ale – jak się okazuje – nie zakończył działania wraz z opuszczeniem kurtyny po premierze.

Dzieci mają bardzo mało czasu na dopracowanie spektaklu. Ale Bogdan Nauka jest dobrej myśli. Utwierdzili go w niej sami wykonawcy, którzy dziś nie mieli kłopotu w poprawnym odegraniem poszczególnych scen przedstawienia. Całość trzeba jeszcze dopracować. A jest po co to robić, bo sztukę obejrzy publiczność niecodzienna.

Listę gości uroczystej sesji rady miasta otwiera ostatni prezydent RP na uchodźctwie Ryszard Kaczorowski oraz ks. bp Stefan Cichy, ordynariusz legnicki. Te zacne postaci jak i wielu innych notabli, w tym burmistrzowie i prezydenci miast partnerskich otrzymają w nadchodzący piątek zaszczyty i honory. Spektakl „Z legend naszego miasta” rozpocznie ceremonię 5 września o godz. 16 w Teatrze Jeleniogórskim im. Norwida.

Sztuka jest zabawną przypowieścią o perypetiach księcia Bolesława, który – chcąc założyć Jelenią Górę – poszukuje książęcego jelenia.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group