Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8781
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zagraj o stypendium naukowe

Piątek, 5 października 2018, 6:01
Aktualizacja: Sobota, 6 października 2018, 7:35
Autor: AG–Dudek
Jelenia Góra: Zagraj o stypendium naukowe
Fot. Użyczone/Organizator
Wystartowała rejestracja do 5. edycji programu stypendialnego ADAMED SmartUP. – Młodzież w wieku 15 – 19 lat może zmierzyć się z naukami ścisłymi i przyrodniczymi, by zawalczyć o letni obóz naukowy, pakiet indywidualnych konsultacji edukacyjnych oraz stypendia naukowe – zachęca Aleksandra Franas z biura prasowego programu ADAMED SmartUP. Im szybciej się zarejestrujemy, tym większe szanse na wygraną. Co zatem trzeba zrobić by wygrać?

Pierwszy etap to zarejestrowanie się na stronie: http://adamedsmartup.pl/gra-rekrutacyjna/.

- Tu przechodzimy do gry, w której mamy cztery laboratoria naukowe: biomedyczne, biochemiczne, astrofizyczne i informatyczne – wymienia Aleksandra Franas. – W tym roku osoby zarejestrowane wcielają się w rolę stażystów pracujących w instytucie naukowym i w ramach tych czterech laboratoriów rozwiązują zagadki naukowe, za co otrzymują punkty – dodaje A. Franas.

Do kolejnego etapu przechodzą osoby z największą liczbą punktów. Następnie zwycięzcy muszą wysłać do organizatora swoje aplikacje.
- To nic innego, jak krótkie zaprezentowanie siebie, swoich dotychczasowych osiągnięć (nagród w konkursach czy olimpiadach) wyników w szkole, czy rekomendacji nauczycieli – wyjaśnia Aleksandra Franas.

Z najciekawszych aplikacji wybranych zostanie 50. Ich autorzy wezmą udział w letnim obozie naukowym w Warszawie.

- Podczas obozu uczestnicy będą współpracować z naukowcami, wezmą udział w wycieczkach do miejsc nauki niedostępnych dla uczniów, będą rozwijać swoje pasje i zainteresowania – wymienia Aleksandra Franas. – Dodatkowo spośród nich wybranych zostanie 10 laureatów nagrody głównej, którzy otrzymają pakiet konsultacji edukacyjnych. Będą oni prowadzeni przez ekspertów ze świata nauki i biznesu. Następnie organizatorzy wybiorą trójkę laureatów, którzy odbiorą wsparcie finansowe (jego wysokość jest niespodzianką) – objaśnia rzeczniczka organizatora.

Grać można do 15 stycznia 2019 r., ale im szybciej się zarejestrujemy, tym większa szansa na wygraną. Dlaczego?

- Osoby, które zarejestrują się już teraz, będą miały więcej czasu na przygotowanie się do rozwiązywania zadań, ponieważ każdy może „wchodzić i wychodzić z laboratorium” ile razy chce – przekonuje Aleksandra Franas.

Więcej informacji o grze oraz samym programie stypendialnym znajduje się pod tym linkiem: https://adamed.prowly.com/39854-zagraj-o-stypendium-naukowe-dla-scisle-uzdolnionych .

Dotychczas, w czterech edycjach programu swoich sił spróbowało blisko 25 tys. uczniów. Dotychczas nikt z Jeleniej Góry nie zakwalifikował się do finału, zatem warto to zmienić. Za naszych uczniów Jelonka.com trzyma kciuki!

Twoja reakcja na artykuł?

2
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
67%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group