Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Piątek, 27 marca
Imieniny: Jana, Lidii
Czytających: 14594
Zalogowanych: 65
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zagórny jeszcze wolny

Środa, 2 listopada 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 12 stycznia 2006, 15:48
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Sąd znowu odroczył wydanie postanowienia cofającego Marianowi Zagórnemu ułaskawienie. Zagórny, chłopski przywódca, na razie nie pójdzie do więzienia. Sąd ponownie rozpatrzy jego sprawę 7 listopada. Powodem odroczenia była nieobecność obrońcy.

Do odsiedzenia w celi ma rok i 20 dni. To część kary za wysypanie zboża z wagonów kolejowych w Zebrzydowicach w 1998 roku. Dostał wtedy rok i trzy miesiące więzienia. Siedział w więzieniu przy ul. Montelupich w Krakowie i we wrocławskim Zakładzie Karnym przy ul. Kleczkowskiej.

Zabiegi adwokata Mariana Zagórnego sprawiły, że w grudniu 2000 roku z odbycia reszty kary zwolniło go ułaskawienie prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Ustanowiono jednak 5-letni okres próby. Mija on w tym roku 27 grudnia.

Po wyjściu z więzienia Marian Zagórny nie zaprzestał akcji protestacyjnych. Nadal wysypywał zboże, ponownie został skazany. Dlatego kurator sądowy złożył wniosek do Wydziału Penitencjarnego i Nadzoru nad Wykonaniem Kary w Sądzie Okręgowym w Jeleniej Górze o cofnięcie ułaskawienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Jaki sposób robienia zakupów preferujesz?

Oddanych
głosów
317
W Internecie
27%
Stacjonarnie w sklepie
65%
Oglądam/przymierzam w sklepie, a kupuję w Internecie
8%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Co kawa bez cukru robi w Twoim krążeniu każdego dnia?
Rozmowy Jelonki
Amory u kotów inaczej niż u człowieka, tylko w ciągu dnia
 
Pogoda
Noce wciąż chłodne i może popadać
 
Kultura
Wytańczyli aż 4 złota!
 
Aktualności
Nowe komisariaty otwarte
 
Uzdrowisko Cieplice
Sekret młodości – Teoria Uszkodzeń
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group