Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 6523
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zagórny jeszcze wolny

Środa, 2 listopada 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 12 stycznia 2006, 15:48
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Sąd znowu odroczył wydanie postanowienia cofającego Marianowi Zagórnemu ułaskawienie. Zagórny, chłopski przywódca, na razie nie pójdzie do więzienia. Sąd ponownie rozpatrzy jego sprawę 7 listopada. Powodem odroczenia była nieobecność obrońcy.

Do odsiedzenia w celi ma rok i 20 dni. To część kary za wysypanie zboża z wagonów kolejowych w Zebrzydowicach w 1998 roku. Dostał wtedy rok i trzy miesiące więzienia. Siedział w więzieniu przy ul. Montelupich w Krakowie i we wrocławskim Zakładzie Karnym przy ul. Kleczkowskiej.

Zabiegi adwokata Mariana Zagórnego sprawiły, że w grudniu 2000 roku z odbycia reszty kary zwolniło go ułaskawienie prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Ustanowiono jednak 5-letni okres próby. Mija on w tym roku 27 grudnia.

Po wyjściu z więzienia Marian Zagórny nie zaprzestał akcji protestacyjnych. Nadal wysypywał zboże, ponownie został skazany. Dlatego kurator sądowy złożył wniosek do Wydziału Penitencjarnego i Nadzoru nad Wykonaniem Kary w Sądzie Okręgowym w Jeleniej Górze o cofnięcie ułaskawienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group