Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 7420
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KRAJ: Zagłębie jednak zdegradowane

Piątek, 20 czerwca 2008, 20:23
Aktualizacja: Sobota, 21 czerwca 2008, 12:56
Autor: JEN
Jak podaje Portal 90minut.pl Związkowy Trybunał Piłkarski (ZPT) odrzucił odwołanie i podtrzymał karę degradacji o jedną klasę rozgrywkową dla uwikłanego w korupcję Zagłębia Lubin.

Wyrok jest prawomocny, choć klubowi przysługuje jeszcze prawo odwołania się do Trybunału Arbitrażowego przy PKOl. Jednak nie wstrzymuje to wykonania kary.

Oznacza to, że zamiast Zagłębia w ekstraklasie zagra Arka Gdynia. Zagłębie zostało ukarane karą degradacji i karą finansową w wysokości 70 tys. złotych 15 maja przez Wydział Dyscypliny PZPN. To był już drugi raz, kiedy zajmowano się sprawą Zagłębia. Wcześniej, w styczniu WD PZPN ukarał lubiński klub degradacją, karą finansową i ujemnymi punktami, jednak w kwietniu ZTP uchylił tę decyzję i skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia. Tym razem prawnicy ZTP nie mieli zastrzeżeń co do decyzji WD PZPN.

Miejsce Zagłębia w Ekstraklasie zajmie 4. zespół II ligi - Arka Gdynia.
Okazuje się, że do Wydziału Dyscypliny PZPN dotarły już kolejne dokumenty z wrocławskiej prokuratury zajmującej się korupcją i w najbliższy czwartek mają się rozpocząć postępowania wobec Korony Kielce i Jagiellonii Białystok. Ogółem - według nieoficjalnych informacji - do listopada WD PZPN ma zająć się sprawą siedmiu klubów.

A według nie tylko mojej opinii, ale i wszystkich prawie kibiców nie tylko naszego miasta, sąd powinien się zająć tolerowaniem przez PZPN korupcji naszej piłki nożnej od ekstraklasy do B klasy.

Zajął się tym reżyser Janusz Zaorski w komedii w filmowej pod tytułem: „Piłkarski poker” (premiera w 1989 r.). Śmiała się z tego cała Polska. Śmieje się do tej pory.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group