Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 6798
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Góry Izerskie: Zaginęli w Górach Izerskich. Trwa akcja poszukiwawcza

Środa, 15 lutego 2012, 16:09
Aktualizacja: Czwartek, 16 lutego 2012, 8:13
Autor: Petr
Pracownicy ośrodka narciarstwa biegowego Polana Jakuszycka odebrali dziś w godzinach porannych zgłoszenie telefoniczne o zasłabnięciu jednego z narciarzy poruszających się po trasach biegowych w Górach Izerskich.

– Rozmowa telefoniczna między jakąś kobietą a pracownikami Polany Jakuszyckiej odbyła się około godz. 11.00. Trwała bardzo krótko; otrzymali oni zgłoszenie o zasłabnięciu i telefon się urwał. Niestety – dzwoniono z numeru zastrzeżonego, przez co kontakt ze zgłaszającą okazał się niemożliwy. Po otrzymaniu informacji od pracowników Polany Jakuszyckiej przystąpiliśmy do akcji poszukiwawczej. Pomimo bardzo trudnych warunków pogodowych trasy biegowe w Górach Izerskich cały czas przeszukuje piętnastu ratowników Karkonoskiej Grupy GOPR oraz kilku ratowników z Czech poruszających się na skuterach śnieżnych. Ponadto, przeszukiwane są również szlaki turystyczne – mówi nam Roman Gąsior, ratownik dyżurny Karkonoskiej Grupy GOPR.

I dodaje: – Niestety, do tej pory nie udało nam się odnaleźć ani osoby dzwoniącej, ani osoby, która rzekomo zasłabła. Poprosiliśmy o pomoc policję celem ustalenia numeru telefonu, z którego otrzymano zgłoszenie. Jednocześnie prosimy wszystkich, którzy mogliby wiedzieć coś więcej o zdarzeniu o kontakt telefoniczny z numerem 985 (telefon alarmowy GOPR) lub z numerami 75 7524734 i 601 100 300.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group