Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 4572
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Zadbali o salę

Środa, 21 marca 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 21 marca 2007, 9:21
Autor: ROB
Kotlina Jeleniogórska: Zadbali o salę
Fot. Archiwum
Mieszkańcy Barcinka cieszą się z nowej świetlicy wiejskiej.

Niszczejący obiekt został wyremontowany za pieniądze unijne. - Otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 200 tysięcy złotych z programu Interreg 3A - mówi Edyta Bagrowska, prezes stowarzyszenia Nasz Barcinek, które wraz z gminą prowadziło projekt. – Warunkiem było nawiązanie współpracy transgranicznej. Dotarliśmy do byłych mieszkańców Barcinka, którzy obecnie żyją w Niemczech. Przyjęli nas bardzo dobrze.

Za pieniądze unijne m.in. wymieniono okna w budynku, wyremontowano scenę, kupiono stoły i krzesła a także wymieniono parkiet. Zrobiony został też aneks socjalny.
– Dzięki temu, ludzie będą mieli gdzie się spotykać - mówi Edyta Bagrowska. - W świetlicy będą odbywały się zebrania sołeckie, dzień seniora czy też święto wsi, tzw. Michałki.

To nie pierwsze tego typu działanie stowarzyszenia Nasz Barcinek. W ostatnich latach, wraz z radą sołecką, wyczyszczono skwer na skrzyżowaniu (centralne miejsce w Barcinku), zrobiono przystań rowerową, oraz naprawiono schody do kościoła. – Do tych prac przyłączyło się wielu mieszkańców. Kto miał czas, przychodził i pomagał - mówi Edyta Bagrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group