Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 8946
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zadbają o remont perły Cieplic

Sobota, 24 kwietnia 2010, 9:04
Aktualizacja: 9:05
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Zadbają o remont perły Cieplic
Zdaniem Stanisława Firszta przywrócenie świetności obiektom poklasztornym pozwoli na ożywienie zapuszczonych bulwarów przy rzece Kamiennej i uczynienie z tego miejsca prawdziwej perełki uzdrowiska.
Fot. TEJO
Firma Komplet Invest SJ Tomasz Granops, Elżbieta Prażanowska–Nieboj z Gorzowa Wielkopolskiego zostanie najpewniej inżynierem kontraktu w planowanej modernizacji pięknego, aczkolwiek bardzo zniszczonego zespołu pocysterskiego w Cieplicach.

Zniszczony dawny klasztor, przejęty przez miasto, ma być przystosowany na nową siedzibę dla Muzeum Przyrodniczego oraz dla Przystani Twórczej Cieplickie Centrum Kultury. Projekt będzie realizowany w partnerstwie z Kolegium Zakonu Pijarów oraz Parafii Rzymskokatolickiej pw. św Jana.

– Będziemy wykonywać elewację dawnego kościoła, elewację budynku klasztoru pocysterskiego wraz z wymianą okien. Przeprowadzony zostanie też remont elewacji budynku dzwonnicy wraz z wymianą okien oraz prace związane z przebudową i adaptacją na cele kulturalne, świeckiej części budynku poklasztornego, którego właścicielem jest Jelenia Góra – mówi Mirosława Dzika, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych Urzędu Miasta w Jeleniej Górze..

W magistracie otwarte zostały oferty w przetargu, który ma wyłonić inżyniera kontraktu. W swoich zadania będzie on miał opracowanie specyfikacji na wybór wykonawcy. Ten będzie musiał sam zrobić projekt budowlany, wykonawczy, a następnie na jego podstawie wykonać te prace.

Nadzór będzie sprawowała firma Komplet Invest SJ Tomasz Granops, Elżbieta Prażanowska-Nieboj z Gorzowa Wielkopolskiego, która złożyła ofertę w wysokości 500 tys. 200 zł. Okazała się ona korzystniejsza od konkurencyjnej PM Group Polska z Wrocławia.

Sprawdzenie dokumentów i procedura odwoławcza potrwa około dwa tygodnie, a podpisanie umowy z inżynierem odbędzie się z początkiem maja br. W tym samym miesiącu zostanie ogłoszony kolejny przetarg, na wykonawcę, którego miasto planuje wyłonić do czerwca br.

Co do realizacji samego zadania, w tym roku niewiele zostanie zrobione. Wykonawca będzie bowiem musiał najpierw sporządzić projekt oraz zdobyć zezwolenie na budowę. Prace wykonawcze będą więc widoczne dla mieszkańców od 2011 roku.
Zakończenie prac planowane jest na rok 2012.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1009
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group