Niedziela, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 8855
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Zaczytana gmina Mysłakowice

Niedziela, 9 października 2016, 7:32
Autor: Robert Czepielewski
Mysłakowice: Zaczytana gmina Mysłakowice
Fot. Archiwum
Gminny Ośrodek Kultury w Mysłakowicach przy udziale bibliotek publicznych tej gminy, pozyskał wsparcie finansowe z programu ministerstwa kultury na doposażenie księgozbioru bibliotecznego.

- Dzięki tym funduszom w kwocie 16 900 zł wzbogaciliśmy księgozbiory trzech naszych bibliotek w Mysłakowicach, Karpnikach i Bukowcu o literaturę powszechną, fantastyczno-naukową czy też lektury szkolne. Swoją wiedzę, jakie książki musimy kupić, pozyskujemy też od czytelników, pytamy ich , jakie książki ich interesują, co powinniśmy uzupełnić, itd. - powiedział Grzegorz Truchanowicz dyrektor GOK w Mysłakowicach.

Zdaniem G. Truchanowicza, obecnie sytuacja bibliotek jest diametralnie lepsza od tej sprzed pięciu czy siedmiu lat. Każda z dwóch działających bibliotek w Bukowcu ma po kilkuset aktywnych czytelników. W samej bibliotece w Mysłakowicach takich aktywnych czytelników jest ponad tysiąc.

Biblioteki aktywnie biorą udział w takich akcjach, jak „Cała Polska Czyta Dzieciom” czy „Narodowe Czytanie”, organizuje szereg konkursów i zajęć bibliotecznych co też wpływa na to, że biblioteka pojawia się coraz częściej w życiu kulturalnym mieszkańców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group