Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 5974
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

OKRĘG: Zaczyna się nowy futbolowy sezon

Sobota, 12 lipca 2008, 21:10
Aktualizacja: Środa, 16 lipca 2008, 19:41
Autor: JEN
Futboliści zdejmują buty z kołków i prawie wszyscy rozpoczynają przygotowania do nowego sezonu 2008/09 14 lipca.

Okręgówka

Jeleniogórska klasa okręgowa, zwana okręgówką, albo V ligą, rzopoczyna rozgrywki 16 sierpnia. Jak wiadomo, z tej klasy rozgrywkowej awansowała do IV ligi Olimpia Kamienna Góra, a spadły drużyny: Apis Jędrzychowice, Piasta Bolków i Piasta Zawidów. Jednak z okręgówki wycofała się Pogoń Markocice i jej miejsce zajął klub z Zawidowa. Ponadto zagrają w tej klasie: Nysa Zgorzelec – spadkowicz z IV ligi i beniaminkowie z A klasy: Olimpia Kowary, GKS Raciborowice i Cosmos Radzimów.

A klasa

W grupie pierwszej A klasy, gdzie grają zespoły w naszego powiatu, rozgrywki zaczynają się 24 sierpnia. Grać w niej będzie Piast Bolków, który spadł z ligi okręgowej. Do B klasy spadły: Bóbr Marciszów i Olimpia Krzeszów, a ich miejsce zajmą: Chojnik Jelenia Góra i Lesk Sędzisław. O przeniesienie do grupy drugiej starał się Woskar, jednak zespół ten nadal pozostanie w grupie pierwszej.
W drugiej grupie A klasy znajdzie się Pogoń Markocice, która wycofała się z ligi okręgowek. Będą też w tej grupie dwaj beniaminkowie: TS Parzyce i LZS Radostów. Spadły z niej: Fatma Pobiedna i Granica Miłoszów.

B klasa

Rozgrywki B klasy też zaczynają się 24 sierpnia.
W grupie pierwszej zobaczymy pięć nowych drużyn, czyli dwaj spadkowicze: Bóbr Marciszów i Olimpia Krzeszów oraz trzy nowe zespoły: Bóbr Opawa, Orzeł II Wojcieszów i Olimpia II Kamienna Góra. Aawans z tej grupy uzyskał Lesk Sędzisław.
Druga drupa B klasy ma niesamowity potencjał. Są w niej czołowe zespoły z tamtego sezonu, a ponadto, znalazły się tam dwie silne drużyny z grupy pierwszej: KS Maciejowa i Potok Karpniki. Ponadto: Pogoń Wleń, Juvenia Rybnica i Lechia Piechowice.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group