Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 4883
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zachowują sukcesy dla pamięci

Piątek, 30 października 2009, 9:30
Aktualizacja: Czwartek, 24 czerwca 2010, 0:43
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Zachowują sukcesy dla pamięci
Alina Obidniak i Henryk Szoka, dokumentalista i filmowiec w Galerii Biura Wystaw Artystycznych. 30 X 2008
Fot. TEJO
Mamy już pierwsze zgłoszenia po zainicjowanej latem akcji przekazywania nam wieści o wyróżnieniach, osiągnięciach i innych sukcesach, które były udziałem jeleniogórzan w różnych dziedzinach życia społeczno–kulturalnego.

Pomysłodawcą działań jest znany społecznik Józef Liebersbach. Pragnie on – za naszym pośrednictwem – ocalić od zapomnienia sukcesy mieszkańców miasta.

– Z otrzymanych już materiałów dowiedzieliśmy się, między innymi, że reprezentanci Szkoły Tańca Kurzak-Zamorski byli wicemistrzami Polski, a pary Szkoły Tańca Beaty i Tomasza Taborów zajmowały czołowe miejsca w międzynarodowych zawodach tanecznych – mówi Józef Liebersbach.

Swoimi osiągnięciami pochwalił się także mistrz cukiernictwa Rafał Mrugała, który w 2000 roku zajął IV miejsce w Mistrzostwach Świata Młodych Cukierników w Lizbonie (Portugalia), a w roku 2007 wygrał konkurs dla profesjonalistów.

Długą listę rozmaitych nagród i wyróżnień dostaliśmy od długoletniej dyrektor Teatru im. Norwida Aliny Obidniak. Wieloma sukcesami może pochwalić się Paweł Trybalski, znany artysta malarz. Kiedy na przełomie lat 70. i 80. mieszkał w Jeleniej Górze, zdobył „Złotą szpilkę”, pierwszą nagrodę za rysunek podczas legnickiego „Satyrykonu”.

– Pragniemy sporządzić szczegółowy spis dokonań jeleniogórzan – mówi Józef Liebersbach – które znalazły odzwierciedlenie w nagrodach, medalach, listach gratulacyjnych i innych wyróżnieniach. Dotyczy to osiągnięć w kulturze, sztuce, nauce, technice, rzemiośle, sporcie. Sugestie od Czytelników są mile widziane. Finalnym zamierzeniem jest organizacja okolicznościowej wystawy dokumentów świadczących o aktywności jeleniogórzan i ich potencjale twórczym.

Na sygnały od Państwa czekamy pod adresami naszej redakcji: elektronicznym: redakcja@jelonka.com lub też tradycyjnym: ul. Skłodowskiej-Curie13/2 58 500 Jelenia Góra

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group