Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 5600
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ region: Zabójczy tlenek i sadza w kominie dały o sobie znać

Środa, 1 grudnia 2010, 9:59
Aktualizacja: 10:02
Autor: Angela
JELENIA GÓRA/ region: Zabójczy tlenek i sadza w kominie dały o sobie znać
Fot. agrzywacz
Nieprzytomne dziecko z objawami zatrucia tlenkiem węgla trafiło do szpitala, a dwie rodziny niemal nie straciły dachu nad głową i całego dobytku – wszystko przez płonącą sadzę w kominie, nieszczelne przewody kominowe i wydobywający się z nich tlenek węgla. Tylko wczoraj strażacy interweniowali trzy razy: przy ul. Teatralnej w Jeleniej Górze, w Barcinku i Karpaczu.

Wczoraj o godzinie 21.00 sadza w kominie paliła się m.in. przy ul. Teatralnej. Poza strażą pożarną na miejsce wezwano karetkę pogotowia. Najprawdopodobniej wskutek zatrucia tlenkiem węgla dziecko straciło bowiem przytomność i zostało przewiezione do szpitala.

Pół godziny później dwa zastępy straży pożarnej – jedenastu strażaków - walczyły z zadymieniem w budynku, do którego doszło wskutek nieszczelnego przewodu kominowego. Do kolejnego zdarzenia doszło o 21.40, w Karpaczu przy ul. Konstytucji 3 Maja, gdzie jedenastu innych strażaków gasiło sadzę w kominie.

W ostatnim czasie takie zdarzenia to prawdziwa plaga, mówią strażacy, którzy przypominają o konieczności przeglądów kominów raz na kwartał. Strażacy apelują do mieszkańców by dla własnego dobra nie lekceważyli tego obowiązku. Radzą też sprawdzać drożność wentylacji i ostrzegają by nie bagatelizować wydobywającego się z komina dymu czy iskier, co może świadczyć właśnie o zapaleniu się sadzy w kominie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group