Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 6288
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zabobrze kamerami lustrowane

Czwartek, 24 czerwca 2010, 8:39
Aktualizacja: Piątek, 25 czerwca 2010, 7:36
Autor: Quente
JELENIA GÓRA: Zabobrze kamerami lustrowane
Fot. Łukasz Płocki
Mieszkańcy największego osiedla w mieście mają powód, aby czuć się bezpieczniej. Wszystko za sprawą monitoringu wizyjnego, od dawna oczekiwanego pośród bloków, gdzie często zdarzały się przestępstwa i wykroczenia.

Lustrowane są najważniejsze miejsca na Zabobrzu. Kamery zamontowano na dachu Osiedlowego Domu Kultury. W ich zasięgu jest także podwórko szkoły podstawowej nr 11. Nie brakowało wcześniej skarg na rozrabiającą tam młodzież.

„Oko” obiektywu śledzi także niebezpieczne skrzyżowanie ulic Kiepury i Jana Pawła II. Kamera jest też zainstalowana na boku jednego z wieżowców przy ulicy Kiepury (bliżej kościoła). Monitoringiem został objęty teren skrzyżowania ulic Sygietyńskiego, Jana Pawła II oraz Noskowskiego w pobliżu stacji benzynowej Shell.
Podobnie na krzyżówce Ogińskiego i Różyckiego. Tu urządzenie przymocowane jest do jednego z bloków przy ul. Różyckiego. Kamera ma w zasięgu spory obszar, w tym wspomniane skrzyżowanie.

Zdaniem mieszkańców Zabobrza monitoringiem powinien być także objęty teren skrzyżowania ulic: .Jana Pawła II oraz Bacewicz i Sygietyńkiego. – Tu często dochodzi do zdarzeń drogowych. W tym miejscu wydarzył się śmiertelny wypadek z udziałem busa z pracownikami Draexlmaiera – mówi jeden z zabobrzan. Kamera skutecznie mogłaby ostudzić temperament brawurowo jeżdżących kierowców.

Jednak opinie ogólne są pozytywne. Od czasu zainstalowania kamer nie zanotowano na Zabobrzu poważniejszych występków czy też przestępstw.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1100
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group