Czwartek, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 3237
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zablokowali drogę w walce o remont swoich ulic

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 25 maja 2013, 7:31
Aktualizacja: Poniedziałek, 27 maja 2013, 8:18
Autor: Angela
Fot. Angela
„Żądamy bezpiecznych i oświetlonych dróg”, „Kadetów to nie Dakar”, „Chcemy porozumienia prezydenta i Agencji Mienia Wojskowego” – m.in. z takimi transparentami wyszło wczoraj (24.05) na ulice kilkudziesięciu mieszkańców osiedla „Pod Jeleniami” w Jeleniej Górze. Przez ponad dwie godziny blokowali oni ulicę Grunwaldzką, by zwrócić uwagę na problem dziurawych jezdni przy ul. Kadetów i przyległych.

Pikietę przygotowały cztery wspólnoty mieszkaniowe z ul. Kadetów 5,7,9 i 11. Ale jak podkreślali uczestnicy protestu, problem dziurawych dróg i braku oświetlenia dotyczy całego Osiedla Pod Jeleniami.

- Chcemy zwrócić uwagę przede wszystkim władz miasta na zagrażający życiu, zdrowiu i bezpieczeństwu stan dróg oraz brak oświetlenia na naszym osiedlu – mówił Rafał Hobgarski, mieszkaniec osiedla, przewodniczący wspólnot. – Mieszkańcy chcieliby naprawić te drogi na własny koszt, ale po pierwsze nie mają takiego prawa, bo to nie ich teren, a po drugie nie mają takich pieniędzy, bo koszt tych remontów szacuje się na 3,5 mln zł. Jest to problem publiczny. Są dwa podmioty, które są odpowiedzialne za taki stan rzeczy: Agencja Mienia Wojskowego, która jest formalnym właścicielem i zarządcą tych dróg, bo widnieje w księdze wieczystej oraz prezydent Jeleniej Góry, który w 2002 roku zobowiązał się na mocy zawartego porozumienia z AMW do bezpłatnego przejęcia tych dróg, ale tego porozumienia nie wypełnił. Oba te podmioty umywają ręce od zrobienie czegokolwiek. Drogi nie zostały nawet zabezpieczone, by nie zagrażały mieszkańcom i ich dzieciom. Naszym zdaniem na tych dwóch podmiotach ciąży obowiązek porozumienia się i naprawienia tych dróg zanim dojdzie do tragedii – dodał Rafał Hobgarski.

Na protest przyszły całe rodziny, transparenty nieśli nie tylko dorośli, ale i dzieci.

– Każda ze wspólnot ma tomy dokumentacji, wysyłanej już do wszystkich możliwych instytucji, które powinny zareagować, a od siedmiu lat nic nie zrobiły. Nie możemy być bezczynni, nie pomogły pisma i prośby, więc przygotowaliśmy transparenty i całą rodziną przyszliśmy pikietować, wierzymy, że to coś zmieni – mówił Przemysław Adamski, który pokazał nam zamkniętą na stałe główna bramę wjazdową: - Bramę zamknięto bo policja na tej ogromnej dziurze tuż przed bramą zniszczyła sobie auto – dodał Przemysław Adamski.

Osiedle powstało w latach 2005 – 2006, kiedy deweloper rozpoczął sprzedaż mieszkań po przekształceniu budynków z koszarowych na mieszkalne. Piotr Wilczewski, mieszkaniec osiedla podkreślał wczoraj, że od samego początku musiał borykać się z brakiem oświetlenia i drogami, które wcale dróg nie przypominają.

- Nie mówię już o stanie naszych samochodów, ale przez brak oświetlenia w końcu naprawdę dojdzie tu do tragedii. Po pierwsze w takich ciemnościach ktoś może dostać po głowie, bo wiadomo jaka jest tu okolica, a po drugie potknąć się na tych dziurawych drogach i poturbować się – mówił Piotr Wilczewski.
Protestujący o swojej akcji powiadomili policję i straż miejską. Służby przez cały protest czuwały nad bezpieczeństwem uczestników, którzy przepuszczali autobusy i samochody ciężarowe.

Po akcji zapowiedzieli jednak, że jeśli ich działania i tym razem nie przyniosą rezultatu, zablokują inne, główne drogi Jeleniej Góry.

- Kolejną może będzie al. Jana Pawła II, albo krajowa trójka. Będziemy protestować aż do skutku, bo co nam pozostało – dodał Rafał Hobgarski.
Na pikiecie zabrakło władz miasta, nie pojawił się też nikt z urzędu, ani Agencji Mienia Wojskowego.

Z Urzędu Miasta w Jeleniej Górze otrzymaliśmy komunikat o tym, że Prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła 22 maja br. wystosował pismo do Ministra Obrony Narodowej z prośbą o interwencję w tej sprawie. Oto jego treść:

Nawiązując do naszej rozmowy z kwietnia br. ponownie uprzejmie proszę o podjęcie skutecznych mediacji z kierownictwem Agencji Mienia Wojskowego w sprawach niezrealizowanego „Porozumienia Miasta Jelenia Góra i AMW” z października 2012 r. Zaniechania Agencji w tej sprawie budzą zasadne protesty mieszkańców jednego z osiedli Jeleniej Góry.

Wspomniane „Porozumienie” przewidywało m.in., iż AMW przekaże nieodpłatnie działki po których prowadzone są drogi w osiedlu (teren d. szkoły wojskowej), przekaże nieodpłatnie teren pod Skansen Broni Ciężkiej i dawną strzelnicę wojskową z przeznaczeniem na strzelnicę sportową, także nieodpłatnie. Miasto z kolei zobowiązało się do zmiany planu przestrzennego zagospodarowania, co umożliwiłoby płynne przejście całego obszaru do nowych, cywilnych funkcji w warunkach nie uszczuplenia majątku i zapobieżenia dewastacji mienia.

O ile Miasto zrealizowało swoje zobowiązania, to żaden z wymienionych wyżej zapisów nie został przez Agencję spełniony. Dodatkowo Agencja – zainteresowana wyłącznie bieżącymi zyskami ze sprzedaży majątku – prowadziła na tym obszarze gospodarkę wręcz rabunkową. Z jednej strony dopuściła do dewastacji dróg wewnętrznych przez developerów przebudowujących byłe obiekty wojskowe, z drugiej – sprzedawała działki bez wizji ich perspektywicznych funkcji, skutkiem czego zaczyna być odczuwalny niedostatek miejsc parkingowych, które mogłyby być zorganizowane choćby na części
d. placu apelowego, sprzedanego pod zabudowę prywatnemu inwestorowi.

Miasto w okresie od 2002 r. nieustannie negocjowało z Agencją sprawy przejęcia opisanych w „Porozumieniu” obszarów, szukając kompromisowych rozwiązań. Niestety – Agencja nie starała się być w tej sprawie racjonalnym partnerem. Nie dość, że odmawiała realizacji zapisów przyjętego przez siebie dokumentu, to usiłowała wycofywać się z przyjętych ustaleń, co w konsekwencji doprowadziło do próby jednostronnego zerwania „Porozumienia” przez Agencję.

Miasto Jelenia Góra deklarowało i deklaruje przejęcie dróg pod warunkiem, że zostanie przywrócony ich stan z roku 2002, zgodnie z zapisami „Porozumienia”. Agencja zaś usiłowała ostatnio drogą sądową przymusić Miasto do przejęcia zdewastowanych już całkowicie dojazdów. Sąd odrzucił wniosek AMW. Wniosek był zresztą niezrozumiały w świetle wcześniejszych poczynań AMW, która kilkakrotnie ogłaszała przetargi na remont tych dróg (nieskuteczne), co potwierdza, iż jeszcze kilka lat temu jej kierownictwo miało świadomość prawnego w tej sprawie obowiązku.

Sytuacja diametralnie zmieniła się w roku 2012, kiedy Agencja Mienia Wojskowego zaczęła podejmować działania, mające na celu zmuszenie Miasta do przejęcia zdewastowanych ciągów drogowych, co w konsekwencji oznacza, iż Miasto musiałoby wyłożyć nie tylko ok. 3,5 mln zł na dogłębny ich remont, lub co najmniej 700 tys. zł na bieżące naprawy, ale także dopłacić Agencji (zgodnie z ustawą) kwotę 750 tys. zł za działki, po których przebiegają te drogi.

Miasto, usiłując zawrzeć racjonalny kompromis, proponowało kilkukrotnie przyjęcia na siebie obowiązek remontu dróg pod warunkiem barterowej zamiany gruntów, m.in. leżącego nieopodal boiska sportowego. Agencja odrzuciła wszelkie oferty kompromisowego rozwiązania problemu, a wspomniany stadion sprzedała jednej z sieci handlowych pod zabudowę wielkopowierzchniowym obiektem handlowym, co budzi sprzeciw mieszkańców i jest niezgodne z miejscowym planem przestrzennego zagospodarowania.

Z kolei Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego prowadzi właśnie postępowanie wobec Agencji Mienia Wojskowego, jako właściciela drogi, chcąc zobligować ją do wykonania niezbędnych remontów.

Nie możemy godzić się na takie praktyki, kiedy w pogoni za doraźnymi korzyściami finansowymi państwowa jednostka organizacyjna usiłuje – łamiąc prawo i przyjęte przez siebie porozumienia – dewastować nie tylko mienie, ale i społeczną świadomość konieczności poszanowania prawa, stąd proszę Pana Ministra o skuteczne wsparcie naszych starań o dotrzymywanie umów przez podporządkowane instytucje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (51) Dodaj komentarz

~szofer 25-05-2013 8:55
Kiedy powstanie RONDO na trójce w Goduszynie?
~Jan 25-05-2013 9:33
Jesli protest nie odniesie skutku mam lepsza propozycje. Zablokujcie odcinek ul. Grunwaldzkiej i skierujcie objazd ul. Podchorążych i Kadetów. Jestem przekonany, ze wtedy odniesie lepszy skutek. Jak obcy kierowcy przejadą się tak jak robia to mieszkancy.
~Gość 25-05-2013 9:44
No chcieliście mieszkać na terenie byłej jednostki wojskowej to niech wam teraz drogi zrobi wojsko ,a ja na wasze drogi nie dam ani jednego zeta ,bo mojej drogi wy tez nie naprawicie .
~18 sqandal 25-05-2013 9:48
ciekawe czemu blokowali ul. Grunwaldzką jak chodzi Im o remont ul. Kadetów? a po drugie wciągając w te < niby > protesty dzieci to naprawde jest żenujące. ... < BLOKUJCIE sobie ul. Kadetów a od Grunwaldzkiej WARA!
~joł 25-05-2013 9:53
KAŻDY MUNDUR RYJE BERET! Nigdy nie wchodź w interes z mundurowym - to moja maksyma życiowa! Dla niektórych z Was wygłoszona może ciut za późno... Ale lepiej późno niż wcale. pozdrawiam
~Anonim2 25-05-2013 10:07
Powołać specjalnego urzędnika od spraw mieszkańców Osiedla Podchorążych, jego bezpośredniego przełożonego, czyli zastępcę kierownika, również kierownika, poczynić ekspertyzę ekonomiczno-techniczną (tu naturalnie trzeba ogłosić przetarg), wyłonić (też w drodze przetargu) wykonawcę, rozważyć liczne oprotestowania przetargów i w końcu załatać dziury! Drodzy mieszkańcy - czeka Was jakieś 5 lat do pełni "szczęścia"! A może by tak sprywatyzować UM? Czy ja sie "czepiam" - broń Boże i prosze nie "namierzajcie" mnie...
~$$$ 25-05-2013 10:08
* robią żywą tarcze z dzieci ta mamusia z 3 dzieci to widocznie chce się ich pozbyć .Tak ich kocha że naraża ich na niebezpieczeństwo przecież któryś kierowca by nie wytrzymał i wjechał w grupę .Jakim prawem blokują drogę publiczną .Policja powinna pałami rozgonić ,lecz oni zabezpieczyli się żywą tarczą dziećmi
~dj 25-05-2013 10:13
widziały galy co brały,trzeba bylo sobie nory na zabobrzu kupić z nie w lesie.
~@10;08 25-05-2013 10:56
chcesz sie dowiedzieć kim naprawdę jesteś? masz ochotę poznać się lepiej? prawda nie zawsze jest miła.. ale zawsze rzeczywista.. po wykonaniu testu .. sprawdź? Ciesz się życiem, bo prawdopodobnie z głupoty prędzej czy później sam się pozbawisz życia, bo z idi* tak bywa..ale nie martw się nawet jeśli już Cię nie będzie na tym świecie, to przynajmniej możesz mieć tę satysfakcję, że twoje nędzne geny zostały wyeliminowane z puli światowej i szanse, ze znajdzie się następny taki idi* zmaleją.. a poza tym, twoje życie na pewno jest ciekawe.. pracuj tak dalej, a będziesz miał szanse nie dożyć późnej starości
~czytam to 25-05-2013 10:58
Zbieraja podpisy pod referendum o odwolanie wladz miasta. Ciekawe ilu mieszkancow Kadetow sie pod nim podpisalo ....
~abra 25-05-2013 11:29
Obawiam się że papierowy ping-pong to tylko urzędnicza zasłona dymna. Pomysł Jana 09:33 jest doskonały i prosty w realizacji.
~$$$ 25-05-2013 11:45
do 10;08 moje geny są leprze .Ja nie paraduje się dziećmi jak Wy czemu nie zablokujecie urzędu tylko drogę .Masz pecha .Starości to Ty możesz nie dożyć ,jestem grabarzem więc kiedyś sobie pogadamy które geny zostaną
~Arcadio 25-05-2013 12:23
Nie tylko dziury na drodze sa problemem mieszkańców. Przyjeźdzcie sobie w czerwcu/lipcu na to osiedle, gdy będą upały. Jest taki smród z ostojników koło pekinu, że nie idzie wytrzymać..
~SebekJG 25-05-2013 12:24
Popieram inicjatywę! Mimo, że tam praktycznie nie bywam, jestem zdania, że taki stan rzeczy nie powinien w ogóle mieć miejsca! XXI wiek, a my z takimi problemami....ludzie podbijają kosmos, a my mamy dziury w drogach...Po jakiego grzyba defraudować pieniądze na np. misję w Afganistanie i inne próżne cele??? Polsko odpuśćmy wchodzenie w butach na nie swoje podwórka, a za pieniądze polskich podatników zróbmy porządek u siebie!!! Ja pier.....brak słów....
~ 25-05-2013 12:33
Są naprawdę gorsze ulice niż ta, które chyba od wojny nie były remontowane, a tutaj ludzie mieszkają dopiero od 2006 roku lub później. Na Ludowej chyba nigdy nie było remontowane, Okopowa wieczorem też tonie w ciemnościach i nawierzchnia nie lepsza. I mieszkańcy nie robią takich cyrków.MIESZKAŃCY ULICY KADETÓW MAJĄC WYBÓR MOGLI KUPOWAĆ MIESZKANIA W INNEJ DZIELNICY, TAM GDZIE ULICA JEST ODPOWIEDNIA DLA SAMOCHODÓW.
~ojj 25-05-2013 13:01
"Dawno już dokonałem wyboru" opuszczam ten kraj.
~ 25-05-2013 13:27
A policjant na 8 zdjęciu nieogolony!
~ 25-05-2013 14:34
Budzet nadzarty kominowymi wyplatami dla niekompetentnych urzedasow z rady miasta. Nici z tego. Wladza musi zyc po kasztelansku.
~Ala 25-05-2013 16:17
Bardzo mi się spodobała propozycja Jana. A tak wogule to nareszcie się coś ruszyło.
Piipi Jelonkowa 25-05-2013 16:44
..do - [~Autora postu z godz.13:27 ] .. moze ? .. ma tradzik mlodzienczy i ukrywa uszkodzona powierzchnie .. pod zarostem
~gacekk 25-05-2013 17:00
Widać nic im nie pasuje !!! Dziurawa droga ( a gdzie nie ma dziur ) nie oświetlony teren, smród z odstojników, nie ciekawa okolica. To po jakiego h....kupywali tam mieszkania ? Bo taniej ? Z pretensjami do konia bo ma duzy łep to Was wysłucha. Policja powinna rozliczyc za blokowanie drogi bo chyba jest to karalne !!!
~Droga ku lepszemu 25-05-2013 17:00
I dobrze ludzie walczcie o swoje, moja Polsko obudź się. Ciekawie co zrobią jak wyjdzie cały naród. Musi być rewolucja.
~.x.x, 25-05-2013 17:09
Ze zdjęć wynika że towarzystwo sie dobrze bawiło. Wszyscy uśmiechnięci zadowoleni. Postwić z boku grila cos polać i można by tak codziennie, a to że psy zasrały trawnik, a to że zarobki za małe.............
~ 25-05-2013 17:22
Ulica 1 Maja w kierunku dworca PKP jest o wiele gorsza, na dodatek jest bardziej uczęszczana, i to ona powinna być remontowana w pierwszej kolejności, bo czeka na swoją kolej od trzydziestu lat. Czy mieszkańcy ulicy 1 Maja mieszkający na tamtym odcinku są jeleniogórzanami gorszej jakości? A jak okropnie wygląda ulica Cmentarna i Francuska! Przyjrzyjcie się również ulicy JAGIELLOŃSKIEJ, to ulica w uzdrowisku, gdzie jest najwięcej turystów. Czy mieszkańcy tych ulic nie mają pierwszeństwa jeśli chodzi o remont nawierzchni w okolicy ich zamieszkania? Tam o wiele dłużej nie było remontów. MAKABRYCZNIE WRĘCZ WYGLĄDA ULICA SPRZYMIERZONYCH, GDZIE JEST PRZYCHODNIA LEKARSKA. Tam chodzą starsi ludzie do lekarza, Okropna jest ULICA ZJEDNOCZENIA NARODOWEGO. Ona też nie pamięta remontu.
~ 25-05-2013 17:25
Popatrzcie na ulicę Sprzymierzonych i Zjednoczenia Narodowego oraz Jagiellońską na odcinku od nieczynnego szpitala do zbiegu tych ww. ulic. One bardziej wymagają remontu niż okolica Kadetów. Tam też mieszkają mieszkańcy Jeleniej Góry i o wiele dłużej nie mogą doczekać się remontu swoich ulic. SPRZYMIERZONYCH, JAGIELLOŃSKA I ZJEDNOCZENIA NARODOWEGO. Tu powinny być remonty w pierwszej kolejności.
~ 25-05-2013 17:28
SPRZYMIERZONYCH, JAGIELLOŃSKA I ZJEDNOCZENIA NARODOWEGO. W takiej kolejności. W czasie deszczu nie można tam przejść bez wpadnięcia w kałuże po kostki.
~ 25-05-2013 17:54
Niech zatrudnią bezrobotnych z PUP do naprawy tych ulic...
~do 17:00 25-05-2013 18:00
To że ty miałeś pecha i u niemiaszka zmywasz gary to nie znaczy że cała Polska musi wyjechać i budzić się niewiadomo z czego.Nie jeden w Polsce zarobi więcej w tydzień niż ty w miesiąc na zmywaku.Polska to nie tylko kasjerzy z marketów z całym szacunkiem dla kasjerów.
~ 25-05-2013 18:18
Popieram Jana:)
~auraton 25-05-2013 19:01
W piątek w Tesco stałem w kolejce z 10 min. Za długo !!! Skrzykne kolesiów i w poniedziałek idziemy na ulice . Kolejki zdecydowanie powinny być krótsze !!! Skandal !!!
~gx 25-05-2013 19:30
Na Wyzwolenia Narodowego marzą o asfalcie ,może być z dziurami.A ka...lizacja Ameryka .Zapraszamy państwa z Kadetów po deszczu w woderach.
~do 18:00 25-05-2013 20:37
Poziom który reprezentujesz świetnie przedstawia temat.
~aaa 25-05-2013 21:02
Autor probuje dośc szczegółowo wyjaśnić problem dróg na tym osiedlu. Nie wspomina jednak nic o tym, że miasto nie wywiązało się z podjętych zobowiązań zawartych w porozumieniu z pażdziernika 2002r. w stosunku do AMW. Mieszkańcy mają rację, popieram ich.
~aaa 25-05-2013 21:10
W/g koncepcji zagospodarowania tego terenu, plac alarmowy miał być przeznaczony na parking obsługujący Kolegium, miezskańcow oraz innych użytkowników. To architekt miasta p. Jaskólski zaplanował wykorzystanie placu na cele inwestycyjne, co było bardzo korzystne dla AMW
~aaa 25-05-2013 21:18
Z drugiej strony - władza w Warszawie, Wrocławiu i Jeleniej Gorze z tej samej opcji a nie mogą się dogadac i próbóją rozwiązać problem przez sąd. Czy to nie chore? kiedyśt ak nie było.
~jupiler 25-05-2013 21:19
Może pan Peikert zamiast przebierać się w mundur tylko na uroczystości odpustowe,założy mundur aby coś zrobić w tej sprawie.Tylko jeden taki jest jak pan Generał głosił słowami w kampanii wyborczej z ramienia Partii Emerytów .Kto był przedstawicielem AMW?
~populista 25-05-2013 21:43
Też kiedyś myślałem tam kupić mieszkanie. Deweloper pokazywał mi że za rok na przeciwko bloków będzie duży plac zabaw , nowe drogi itp. Wyśmiałem go i kupiłem na Zabobrzu :-) . A Wy uwierzyliście . Naiwność kosztuje......
~ 25-05-2013 22:22
Patrząc po zdjęciach to tam mieszkają RÓWNIEŻ panowie wojskowi lub byli wojskowi. Nie wiedzieli gdzie kupują mieszkania? I do kogo należy kierować pretensje?
~za porządkiem 25-05-2013 22:47
mają rację, ja też jestem z nimi bo tamtejsze ulice to masakra,to skandal żeby mieszkańcy i petenci urzędów którzy chcą załatwić sprawy w urzędach powiatowych jeździli po takich dziurawych ulicach, i mam pytanie dlaczego nie ma dla petentów tych że urzędów parkingu to skandal ażeby samochody blokowały i tak ciasne uliczki , urzędasy powinni jak najszybciej coś z tym zrobić bo to świadczy o nich że mają mieszkańców głęboko w d...e
~ 25-05-2013 23:01
Zobaczcie sobie ulicę Zjednoczenia Narodowego. Tam też jest osiedle mieszkaniowe. http://fotopolska.eu/Jelenia_Gora/b96411,Zjednoczenia_Narodowego_21.html , http://fotopolska.eu/Jelenia_Gora/b96413,Zjednoczenia_Narodowego_23.html
~Jupiler 25-05-2013 23:25
Zawsze byłem za Zjednoczeniem Narodowym.Jeden zraniony drugi zabity,Krwawy Kociołek....
~xyz 26-05-2013 0:53
wladzei tak maja towszystko wd... :)
~Gruby Łukasz 26-05-2013 8:19
Do wszystkich którzy twierdza, ze sa bardziej dziurawe drogi niz pod "Jeleniami" radzę sie najpierw wybrać na teren byłej jednostki i poparzec co tam sie dzieje! 99 procent krytykantow pewnie w życiu nawet tam nie było. Pozdrawiam idea lnie gruby luki;-)
~Tomany 26-05-2013 9:08
Trzeba było łykać na osiedlu sudeckim albo od Florczaka , a nie teraz palić głupa na ulicy . Też mam dziurawą drogę i wszyscy mają to w du... !!
~gość2 26-05-2013 10:05
Mieszkańcy ul. Zjednoczenia Narodowego i innych dziurawych ulic- narzekacie ale czy walczycie o swoje ????? Tu ludzie walczą nawet jeśli ma to trwać długo to co z tego chcą czegoś lepszego. Walczcie i wy !!!!
~gość2 26-05-2013 10:10
Mieszkańcy ul. Zjednoczenia Narodowego i innych dziurawych ulic- narzekacie ale czy walczycie o swoje ????? Tu ludzie walczą nawet jeśli ma to trwać długo to co z tego chcą czegoś lepszego. Walczcie i wy !!!!
~ 26-05-2013 11:42
Do 26-05-2013 08:19 | ~Gruby Łukasz - wybierz się na ul. Zjednoczenia Narodowego i Sprzymierzonych. Po drodze zahacz o ul. Książęcą. Poza tym nikt nie kwestionuje faktu, iż na Kadetów są dziury w nawierzchni, ale wszystko musi być po kolei. Ludzie mieszkających na innych ulicach mają dłuższy staż w oczekiwaniu na remonty ich ulic. Czy to ma polegać na tym, że ten lepszy kto głośniej krzyczy i blokuje przejazd ul. Grunwaldzką reszcie społeczeństwa, które nic nie zawiniło w sprawie dziur na Kadetów?
~aaa 26-05-2013 14:50
ludzie idźcie się leczyć... BRAWA DLA MIESZKAŃCÓW KADETÓW!!
~Gruby luki 26-05-2013 16:32
A co mnie Wasze problemy obchodzą! Nikt Wam protestować nie zabrania:-) kto nic nie robi nic nie zyska! Pozdrawiam.
~wr 26-05-2013 16:53
dziękuję sąsiadowi za wywiezienie drobnego gruzu na naszą drogę. Jakie wrażenia z dojeżdżania do pracy mają się pracownicy Państwowego Jeleniogórskiego Archiwum ? Powinni się przyłączyć do tego protestu!! Zamieńmy samochody na kosmiczne łaziki . Jednak popieram Pana Jana by ruch przyjeżdżających do jeleniej skierować przez podchorążych i kadetów.
~ 26-05-2013 18:55
Luki, jak tak będziesz podchodził do sprawy, to Twoje problemy też nikogo nie będą obchodziły. Protest jest słuszny, ale kierujcie go do Agencji Mienia Wojskowego, i tam piszcie petycje, bo jak dotąd chcecie osiągnąć wasze cele kosztem innych dzielnic miasta. W Jeleniej Górze są wojskowi, którzy na pewno dużo mogą, może tam powinniście kierować Wasze protesty. Albo uprzejme prośby. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group