Sobota, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 5476
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Zabili człowieka i młodość

Sobota, 12 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 12 maja 2007, 6:59
Autor: TEJO
Dolny Śląsk: Zabili człowieka i młodość
Fot. Archiwum
Marsz milczenia w hołdzie zamordowanemu licealiście.

Mieszkańcy Złotoryi przeszli ulicami miasta w marszu, geście protestu potępiającym trzech nastoletnich zabójców, którzy zabili swojego rówieśnika i kolegę z klasy.

Maciej zaginął w tajemniczych okolicznościach w styczniu. Dopiero w kwietniu emerytowany policjant natrafił w lesie na zakopane tam ciało ofiary. Okazało się, że chłopak zimą padł ofiarą bestialskiego mordu. Zbrodni dokonali trzej koledzy z klasy, z którymi Maciej był widziany po raz ostatni. Poderżnęli ofierze gardło i wrzucili zwłoki do przygotowanego wcześniej dołu.
Zatrzymani przez policję, szybko przyznali się do winy.

W marszu milczenia szła większość mieszkańców Złotoryi, gdzie Maciej chodził do liceum. Niesiono transparenty w kształcie znaków, wśród których można było, między innymi, dostrzec napis: „Nie czyń zła”.

Matka zamordowanego ostrzegała innych rodziców, aby nie ufali ślepo i bezgranicznie własnym dzieciom. Kiedy trwały poszukiwania jej syna, rozmawiała z rodzicami morderców. Byli przekonani o niewinności, jak się okazało, sprawców makabrycznej zbrodni. Ci czekają na sprawę sądową w areszcie. Za morderstwo ze szczególnym okrucieństwem grozi im kara do 25 lat więzienia a nawet dożywocie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group